A Sophos kiberbiztonsági cég felmérése alapján Magyarországon az előző Covid-hullámok idején távmunkában dolgozó alkalmazottak 44 százaléka már visszatért az irodai munkába. Valamivel többen dolgoznak irodai körülmények között a szomszédainknál: Csehországban 53 százalék, Lengyelországban pedig 56 százalék az arány. Sokan azonban továbbra is legalább részben otthonról dolgoznak, 31 százalék hibrid modellben, míg 25 százalék csak távmunkában.
Magára maradt a távmunkások harmada
A hazaküldött magyar alkalmazottak 56 százaléka továbbra is otthonról dolgozik – olvasható az Origó cikkében.

A magyarországi távmunkára való átállás során az alkalmazottak 35 százaléka nem kapott informatikai támogatást, például hardverkonfigurációs segítséget vagy kiberbiztonsági képzést. 27 százalékuk csak informatikai támogatást kapott, és 37 százalék mondta, hogy számíthatott informatikai támogatásra és kiberbiztonsági képzésre egyaránt.
„A cégek kiberbiztonságának gyakran az emberek a leggyengébb láncszemei. A munkamódszer megváltoztatása, mint a távmunkára váltás, vagy az irodába való visszatérés kihívást jelent az alkalmazottak számára, ezért nem szabad egyedül hagyni őket. Tisztában kell lenniük az olyan lehetséges fenyegetésekkel, mint például az adathalászat, a rosszindulatú alkalmazások, a jelszavak több helyen való használatának veszélye. Felmérésünk azt mutatja, hogy a cégeknek csak a fele tartott kiberbiztonsági képzést, így van még tennivaló, különösen a kisebb cégeknél – hangsúlyozza Szappanos Gábor, a Sophos kiberbiztonsági szakértője.
Nagyobb cég = jobb támogatás?
Az összes megkérdezett országban a távmunkára való átállás során gyakrabban nyújtottak támogatást a nagyvállalatok. Magyarországon a 250 főnél több alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál 16 százalék részesült informatikai és kiberbiztonsági képzésben egyaránt. Az 50-250 fős vállalatoknál ez az arány 12 százalék, míg a legfeljebb 50 főt foglalkoztató cégek munkatársainál 9 százalék.
Hol nem jutottak hozzá távmunka alatt a dolgozók támogatáshoz? A legkisebb méretű vállalatoknál az alkalmazottak 16 százaléka egyáltalán nem kapott támogatást. A közepes méretűeknél az alkalmazottak 11 százaléka. A legnagyobb cégeknél ez az arány csaknem fele akkora volt (8 százalék) mint a legkisebb cégeknél.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Gumilövedékes fegyverrel lövöldözött egy féltékeny férfi Budapest belvárosában

Ez volt az űrhajósok első gondolata, miután kiderült, nem tudnak visszatérni a Földre

Mindent a kucsmagombáról: hol található, hogyan szedjük, tároljuk és készítsük el?

Lebukott Magyar Péter: szervezett utaztatással szállítják az embereket a Tisza vidéki fórumaira (FOTÓ)

Penészes a virágföld? Ez az egyszerű fűszer végleg leszámol a problémával

Már Amerikában is erről írnak: pillanatokon belül összeomlana a NATO, ha ez megtörténik

Putyin kemény figyelmeztetést küldött Ukrajnának és a háborúpárti Európának

Hétfői sportműsor: NB II-es meccs, spanyol és olasz bajnokik

Tettlegességig fajult Magyar Péter hergelése

Gulácsi Péter üzent, Lőw Zsolt sorsa már az első meccsén eldőlhet

Guardiolát és Haalandot is elvesztette, sokba került a Citynek a továbbjutás

Márki-Zay Péter lökheti a szakadékba Magyar Pétert