Otthoni mozi vezetékek nélkül

Mostanra egyértelműen a hangprojektorok váltak a legnépszerűbb otthoni audio berendezésekké, hátraszorítva a korábban uralkodó hifi- vagy mikro tornyokat és a házimozi szetteket. A népszerűség nem is véletlen, hiszen ezek, a soundbarnak is nevezett, leginkább egy gerendára hajazó masinák viszonylag kevés helyet foglalnak, és képesek arra, hogy feljavítsák a televíziók hangzását is.

Forrás: Origo.hu2022. 03. 21. 8:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rengeteg kisebb-nagyobb cég kínálatában megtalálhatóak e darabok, és ebből fakadóan a globális választék óriási  – írja az Origo.

A skála a filléres, gagyi hangzást produkáló daraboktól a vagyonokba kerülő, csodatechnológiákkal kitömött masinákig terjed. Mert bár már lassan két évtizede annak, hogy e termékek bemutatkoztak, egyes piaci szereplők még mindig látnak fejlődési lehetőségeket e termékcsaládban. Közéjük tartozik a Sony is, hisz a japán cég épp  közelmúltban jelentkezett egy olyan termékkel, amely állításuk szerint evolúciós lépést jelent.

Ez a Sony HT-A7000, amelyet a 2021 végén brit szakértők az év legjobb hangprojektorának választottak. 

Külső és kezelés

Dizájn szempontjából sok újdonságot nem hoz, hiszen a rokonaihoz hasonlóan ez is egy széles (130 cm), de lapos (8 cm) és viszonylag keskeny (14,2) téglatest, amely kialakítása révén gyakorlatilag bármelyik tv előtt vagy alatt otthonra lelhet, és még akár a falra is egyszerűen feltehető egy konzol segítségével. Ki- és bemenetek terén hozza a kötelezőt, hiszen van rajta HDMI, USB, optikai digitális és analóg audio port.

Emellett rendelkezik integrált WiFi-vel, valamint támogatja a Bluetooth technológia használatát is, tehát vezeték nélkül is csatlakoztatható a kompatibilis eszközökhöz.

A hatótávolság a tapasztalataink szerint 20 méter, és a késleltetés pedig gyakorlatilag észrevehetetlenül minimális. 

Jár mellé egy távirányító, aminek köszönhetően a kezelése pofonegyszerű, és ez a periféria kiváltható mobilról is akár.

Képes az internetes tartalmak, így például a Spotify közvetlen elérésére, valamint az USB-n keresztül rádugott külső adattároló egységeken található médiaállományok lejátszására is módot ad.

A szoftver formátumtámogatására nem lehet panasz, hiszen a kötelezőznek mondható MP3, WAV, FLAC és WMA mellett az olyan szabványokkal is boldogul, mint például a DSD, az AIFF, az AAC, a Monkey Audio vagy az Ogg Vorbis. Már pusztán ezzel kiemelkedik a mai mezőnyből, hiszen a legtöbb soundbarból a médialejátszó szolgáltatás hiányzik, vagy be kell érni az MP3 és WMA file-ok támogatásával. 

Hangminőség

Mindez eddig szép és jó, de egy ilyen terméket alapvetően a hang minősége alapján ítélünk meg, ha azzal problémák vannak, akkor a többi csak szépségtapasznak jó. A Sony pedig e téren érezhetően nagyot akart gurítani, hiszen a HT-A7000 7.1.2 csatornás megszólalásra képes, ami ebben a termékkategóriában elképesztőnek számít.

Ez azt jelenti, hogy rendelkezik integrált kettős mélysugárzóval, amely a basszus hangok gazdag és telt megszólalásáért fele.

Tehát nem szükséges a termékhez feltétlenül egy dedikált külső mélyládát csatlakoztatni, de természetesen erre is van lehetőség. 

A teljes cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: Fantomhangszórók segítségével teremti meg a térhatású hangzást (Forrás: Origo)

 


 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.