Gyengéd segítség a háborgó gyomornak

A folyamatos feszültség, a hétköznapok gondjai sok embernél okoznak táplálkozási zavarokat.

Forrás: MW2020. 12. 12. 15:30
A jó gyomorműködés egyik titka a rendszeresség Forrás: Pixabay
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háborgó gyomor, felborult emésztés? A jó gyomorműködés egyik titka a rendszeresség. Próbálja meg mindennap közel azonos időpontban elfogyasztani a reggelijét, ebédjét. Ügyeljen arra is, hogy az első kávét ne éhgyomorra, kapkodva hajtsa fel, mert a benne lévő koffein izgatja a beleket – írja a Vasárnap Reggel.

Reggelire fogyasszon magas rosttartalmú élelmiszereket, például teljes kiőrlésű gabonából készült termékeket és müzlit, aztán kb. 10 percig maradjon ülve, pl. olvasson újságot, vagy hallgassa a rádiót.

Soha ne rohanjon el otthonról teli gyomorral: bizonyára tapasztalta már, hogy ha ideges, siet és kapkod, azt a belei is megérzik!

A jó gyomorműködés egyik titka a rendszeresség
Fotó: Pixabay

Étvágyjavító

A folyamatos feszültség, a hétköznapok gondjai sok embernél okoznak táplálkozási zavarokat.

Ilyenkor segíthetnek az étvágyserkentő hatású gyermekláncfüves teakeverékek.

Teltségérzet esetén hatásos

Ha túl gyorsan, illetve túl sokat eszik, esetleg kifejezetten zsíros ételt fogyaszt, az teltségérzetet és puffadást okozhat. Ilyenkor segíthet a citromfű: a finom levélkéiben rejtőző illóolajok megnyugtatják a gyomrát. Forrázzon le 2 filter citromfűteát 150 ml vízzel, és hagyja állni 15 percig. Naponta több csészével fogyasszon belőle!

Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják!

Hogyan gyógyuljanak a betegek otthon és kerüljék el a kórházat?

Magyarországon a következő évben indulhat el a koronavírus elleni tömeges oltás, addig védekezni kell a járvány terjedése ellen. Nap mint nap hallunk arról is, hogy egyre több a gyógyult beteg, sokan otthon, orvosi kezelés nélkül épülnek fel a fertőzésből. A tudományegyetemek klinikái különböző tájékoztató anyagokat készítenek a lakosság számára: nemrég a Pécsi Tudományegyetem hívta fel a figyelmet egy saját készítésű riportjában arra, hogyan gyógyuljanak a betegek otthon, hogyan előzzék meg, hogy kórházba kerüljenek – olvashatjuk a szon.hu oldalán.

– Lázat csillapítani felnőtteknél 38 fok alatt nem érdemes, mert a szervezetnek ez az első védekezési reakciója a fertőzéssel szemben, a gyerekeknél a tartósan magas láz szövődményei miatt ajánljuk a lázcsillapítást.

A vírusfertőzés általában száraz köhögéssel jár, amit nem lehet és nem is szabad nyákoldóval kezelni. Annál inkább emelni kell a C- és a D-vitamin-bevitelt. Mivel a vírus cseppfertőzéssel terjed, a lakás párásításával csak ártunk, a párás levegő sokszorosára növeli a kórokozók szóródását – hangsúlyozta dr. Jáksó Krisztián klinikai főorvos.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.