Bezár egy svájci síparadicsom a fondü miatt

A svájci járványügyi rendelkezések értelmében az éttermek január 22-ig csak elvitelre árusíthatnak ételt.

Forrás: MTI2021. 01. 01. 18:14
Bezár egy svájci síparadicsom, mert a fondü nem alkalmas elvitelre Forrás: Pixabay
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Átmeneti időre bezár egy svájci síparadicsom, mert a fondü nem alkalmas arra, hogy elvitelre árusítsák, márpedig az üdülőhely árbevételének fele az élménygasztronómiából, ezen belül is az olvasztott sajt árusításából származik.

A svájci járványügyi rendelkezések értelmében az éttermek január 22-ig csak elvitelre árusíthatnak ételt, az adelbodeni Engstliegenalp legnépszerűbb fogása viszont az olvasztott, mártogatós sajt, amely csak helyben, melegen tartva fogyasztható, elvitelre nem alkalmas.

Bezár egy svájci síparadicsom, mert a fondü nem alkalmas elvitelre
Fotó: Pixabay

Az olvasztott, mártogatós sajtot kínáló hó- és jégkunyhók, a híres fondü-igluk nélkül nem éri meg nyitva tartani, ezért a síparadicsomot működtető Bergbahnen Engstligenalp AG – mint azt pénteken bejelentette – január 22-ig megszakítja a téli szezont, nemcsak a fondükunyhókat zárják be, hanem a sípályákat is.

A mintegy 2000 méteres magasságban, az Adelbodeni-völgyben fekvő télisport-paradicsomban nyolc sífelvonó működik.

Első alkalommal választotta meg az Év szavát a közmédia

Hagyományteremtő céllal, idén első alkalommal választotta meg a közmédia az Év szavát, amely az „egymás” lett – közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) csütörtökön az MTI-vel.

Az MTVA felkérésére az anyanyelvi kultúra ápolására létrehozott Montágh Testület tagjai döntöttek az Év szaváról. Az egymás szó kifejezi, hogy mindannyian felelősek vagyunk magunk mellett másokért is – olvasható a közleményben.

„Az egymás szavunk a 14. század óta része a nyelvünknek, már a Jókai kódexben is szerepelt. Két határozatlan névmás, az egyik és a másik tövének összekapcsolódásából jött létre. Az egyik és a másik szó olyan gyakran szerepelt egymás mellett – például az egyik ember szereti a másikat, az egyik segít a másiknak – hogy összetapadt a két tőalak és megszületett az egyetlen kölcsönös névmásunk: az egymás” – idézi a közlemény Bordi Andrást, a közmédia főbemondóját, a Montágh Testület beszédtanárát.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.