A Rio de Janeiro-i önkormányzat múlt hónapban ugyan megszavazta, hogy a 80 éves élő legenda, Pelé nevét viselje a labdarúgás egyik legismertebb helyszíne, de Claudio Castro kormányzó megvétózta a tervet, miután a szurkolók tiltakozása nyomán az ötletet előterjesztő állami törvényhozás is kihátrált a névváltoztatás mögül.
A kritizálók – köztük Gerson, aki 1970-ban Peléhez hasonlóan tagja volt a világbajnok brazil válogatottnak – egyrészt azt kifogásolták, hogy Pelé sosem élt Rióban, másrészt a Maracana eredeti névadójának, Mário Filhónak az unokája is tiltakozott. A Maracana névadója azért a brazil újságíró lett, mert az 1940-es években leginkább ő lobbizott a létesítmény felépítéséért.

Fotó: Flickr
A futballban egyedüliként háromszoros világbajnok Pelé számos emlékezetes mérkőzést játszott a Maracanában, a Santos színeiben például a Vasco da Gama elleni összecsapáson ott szerezte pályafutása ezredik gólját.
A Maracanában rendezték az 1950-es és a 2014-es labdarúgó-világbajnokság döntőjét, illetve a 2016-os olimpia megnyitóját és a futballtorna fináléját.
Olimpikon lett a leukémiát legyőző úszónő
Alig két évvel azt követően, hogy daganatos megbetegedést diagnosztizáltak Ikee Rikakónál, a japán sportoló beúszta magát hazája vegyes váltójába, így a nyáron szerepelhet a tokiói olimpián – olvasható a CsupaSport cikkében.
Kevés szebb, a sporthoz kötődő történetet hallhattunk mostanság, mint a 20 éves japán úszó, Ikee Rikako „sztorija”. Az ötszörös junior-világbajnok, a felnőttek között hatszoros Ázsia-bajnok és a 2016-os rövid pályás világbajnokságon három bronzérmet szerző sportoló kálváriája 2019-ben kezdődött, amikor egy ausztráliai edzőtáborban rosszul érezte magát. A kivizsgálásokra hazautazott, majd kiderült, leukémiás, és innentől kezdve a versenysporthoz kapcsolódó álmok és a korábbi célok mind egyetlen törekvés mögé sorolódtak: hogy meggyógyuljon.