De ezek után fel kell tennünk a kérdést: valójában ki is ez a Fareed Zakaria?
Természetesen sok mindent meg lehet róla tudni a Wikipédián és más helyeken, hogy indiai származású, hogy a legjobb amerikai egyetemeken tanult, politológus és politikai filozófus, számos tanulmánya és öt könyve jelent meg, több helyen dolgozott már az amerikai médiában stb.
Azonban a lényeget természetesen módszeresen elhallgatják róla.
Ez pedig az, hogy Fareed Zakaria a globalista, liberális elit egyik kiemelkedő alakja, ha tetszik guruja, akinek a nézetei, gondolatai nagy hatással vannak az amerikai – tágabban a nyugati – közvéleményre.
És amit feltétlenül tudni kell Zakariáról: tagja, sőt igazgatósági tagja az egyik legbefolyásosabb globalista, nemzetek feletti szerveződésnek, mégpedig a Külkapcsolatok Tanácsának (Council of Foreign Relations), amelynek székhelye New York.
A Külkapcsolatok Tanácsát 1921-ben alapították (társintézménye a londoni Királyi Külügyi Intézet), az első időszakban a Rothschild Bankház (illetve annak amerikai képviselője, J. P. Morgan) irányította, később azonban a Rockefeller család vette át a Tanács ellenőrzését. Ha csak a természetes személyeket vesszük – ma mintegy ötezer tagja van a szervezetnek –, elég annyit mondani, hogy a második világháború utáni szinte mindegyik, későbbi amerikai elnök, a legtöbb amerikai külügyminiszter és védelmi miniszter is a tagja volt – demokraták és republikánusok egyaránt.
Jelenleg vezetői politikusok, kormányzati emberek, a média, az oktatás, a tudomány kiemelkedő személyiségei, a civil szféra irányítói stb. tagjai a testületnek. De káprázatos azoknak a multicégeknek is a listája – ebből mintegy 120 van –, akik részt vesznek a CFR tevékenységében. Csak a példa kedvéért: az alapító cégek közé tartozik többek között a Chevron, az ExxonMobil, a Goldman Sachs bankház, a Google, a JP Morgan, a Moody’s, a Morgan Stanley, a Nasdaq, a Pepsi, a Viasat.
De sorolhatnám tovább: Generali, BP, Credit Suisse, Deutsche Bank, a Paypal, a migránsbizniszbe jócskán beleálló Mastercard, Shell, Toyota, Warburg, Boeing, Coca Cola, Nike, Halliburton, Fitch Rating, IBM, Walmart, Total, Mitsubishi, és hát természetesen a Soros Found Manegement LLC…
Tehát: a világ legnagyobb bankjai, brókerházai, befektető cégei, multinacionális nagyvállalatai, biztosító társaságai, médiabirodalmai egyaránt jelen vannak ebben a különös, gigászi befolyással rendelkező, nem is intézményben, hanem – mert ez a pontos – globális hatalmi hálózatban. Lapjuk a Foreign Affairs (Külügyek), mely 1922 óta jelenik meg és ma is az egyik, ha nem a legbefolyásosabb külügyi folyóirat a világon. Zakaria egy ideig a lap szerkesztője volt…
A CFR-hez korábban és ma is kötődő személyek számtalan alkalommal kifejezték elköteleződésüket egy új világrend kialakítása, a globális szabadkereskedelem, a nemzetállamok háttérbe szorítása, a multikulturalizmus és a migráció hasznossága, az Európai Unió szuperföderális állammá való átalakítása, a világkormányzás megteremtése mellett.
Soros György 2007-ben megalakította e globalista szervezet európai leányvállalatát, az unió mellett mélyállamként működő Külkapcsolatok Európai Tanácsát, melynek többek között tagja Bajnai Gordon és Dobrev Klára.
Nos, Fareed Zakaria ennek a nemzetek felett álló, gigászi befolyású globalista szervezetnek az igazgatósági tagja.
Nem a mi emberünk.
Nagyon nem.
Hogyan is mondta Orbán Viktor Dallasban?
„A globalisták mind mehetnek a pokolba, én Texasba jöttem!”
Borítókép: Fareed Zakaria (Fotó: Flickr)