Következő mérkőzések
Románia
15:002024. június 17.
Ukrajna
Belgium
18:002024. június 17.
Szlovákia

Így ne menjünk ki Brüsszelbe!

Erős globális hatalmi érdekcsoportok továbbra is fontosnak tartják a Magyarországgal szembeni támadássorozat fenntartását.

2015. 01. 26. 12:52
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy döntöttem/döntöttünk a Civil Összefogás Fórum vezetésével, hogy a meghívás ellenére nem veszek/veszünk részt az Európai Parlament emberi jogi bizottságának (LIBE) a magyar emberi jogi helyzettel foglalkozó vitájában. És ezt tartjuk a továbbiakra nézve is iránymutatónak: addig nem szabad részt venni ezeken a vitákon és meghallgatásokon, amíg az unióban nem garantálják az egyenrangú és demokratikus vita tisztességes feltételeit.

A döntést önállóan hoztuk meg, nem egyeztettünk senkivel, de természetesen azonnal tájékoztattuk az érintetteket – a LIBE szervezőit és a néppárti Fidesz-frakciót. Ezek után a néppárti frakció, s ezen belül a fideszes néppárti képviselőcsoport a lehető leghatározottabban járt el.

Gál Kinga fideszes európai parlamenti képviselő szerdán azt nyilatkozta a Magyar Hírlapban, hogy megértik a szempontjainkat, s azt kívánják elérni, hogy a bizottságnak küldött levelemet a meghallgatás elején olvassák fel. Ez nem történt meg, ezért itt helyt adok a CÖF közleményének, melyben a LIBE-hez írt levelem is megtalálható:

A Civil Összefogás Fórum meghívást kapott az Európai Parlament állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottságától (LIBE), hogy vegyen részt egy, az emberi jogok magyarországi helyzetéről szóló vitában 2015. január 22-én Brüsszelben. A résztvevők nevei és a program néhány napja vált véglegessé. A következők a meghívottak: három, erősen balliberális irányultságú civil szervezet, az Európa Tanács liberális értékrendű munkatársa, a CÖF, illetve Kovács Zoltán államtitkár.

A CÖF vezetősége végül úgy döntött, hogy nem kíván részt venni egy olyan meghallgatáson, ahol a résztvevők politikai összetétele torz és egyoldalú, a vita hangvétele és kimenetele pedig az Európai Unió jól ismert, kormányellenes kettős mércéje szerint zajlana le. (Akárcsak – például – szeptember közepén, amikor az EP liberális frakciója szervezett vitát a magyar civil társadalom helyzetéről.)

Az ilyen tendenciózus vitákból elég volt! A CÖF nem kíván asszisztálni az újabb színjátékhoz, s főleg nem kívánja jelenlétével legitimálni azt.

Egyben felkérjük arra a LIBE-t, az összes frakciót és az unió egyéb szervezeteit, hogy a következőkben a Magyarországról szóló viták és meghallgatások esetén teremtsék meg a kiegyensúlyozott vita demokratikus feltételeit, mert ez lenne méltó az Európai Unió szellemiségéhez.

Mellékelten közöljük – magyar fordításban – a LIBE szervező munkatársának elküldött lemondó levelünket.

„Kedves Cullimore Nessa!

Sajnos rossz hírt kell közölnöm: a Civil Összefogás Fórum (Civil Union Forum) vezetősége hosszas mérlegelés után úgy döntött, hogy mégsem vesz részt a január 22-i public hearingen. A késői döntésért természetesen elnézést kérünk.

Döntésünk indoka: az emberi jogok magyarországi helyzetéről szóló vita civil meghívottjainak összetétele a politikai oldalakat tekintve aránytalan és torz, nem tükrözi a kiegyensúlyozottságra való törekvést. Elsöprő többségben vannak a baloldali liberális szervezetek képviselői az egyetlen jobboldali értékeket valló szervezettel (Civil Union Forum) szemben.

Ezek alapján előre borítékolható a vita egyoldalú politikai hangulata, amihez szervezetünk nem kíván asszisztálni.

Viszont amennyiben a továbbiakban politikai szempontból kiegyensúlyozott szervezeti összetételű vitát szerveznének, szívesen állunk a rendelkezésünkre.

Eredményes vitát kívánunk Önöknek!”

Akik nem követték a vitát, azoknak elmondom, hogy az Európai Néppárt képviselői a meghallgatás elején kellő határozottsággal léptek fel. Monika Holhmeier asszony ügyrendi kérdésben kért szót, s elmondta, hogy a CÖF szóvivője nem más elfoglaltsága miatt nem vett részt a vitán, hanem elvi okokból: kiegyensúlyozatlannak tartja a résztvevők összetételét. Az egész meghallgatást – ebben a formájában – szégyenteljes ügynek nevezte, s jelezte, hogy a néppárti frakció kivonul az ülésről (így is történt). Jobboldali képviselők csatlakoztak ehhez, egy konzervatív képviselő pedig kijelentette: teljes mértékben aggályos, hogy olyan civil szervezetet is meghívtak, amelyik ellen bírósági eljárás van folyamatban (az Ökotárs Alapítványról van szó).

Mondani sem kell: a liberális, baloldali és zöldpárti képviselők e felvetéseket lesöpörték az asztalról, s kezdődhetett a „meghallgatás” – immáron a néppárti frakció tagjai nélkül, teljesen „demokratikusan” és „kiegyensúlyozottan”.

Nos, azt gondolom, hogy a néppárti frakció és a CÖF is helyesen járt el, különösen látva a több órás vitát, melynek során – immár megszokottan – Magyarországgal szemben totálisan elfogult, hisztérikus, hazugságoktól hemzsegő felszólalások sokasága hangzott el (e helyütt ki kell emelnem Kovács Zoltán államtitkárt, aki jól állta a sarat az oroszlánbarlangban). Nekem ennek láttán a cirkusz (sőt időnként a bohózat) szó jutott eszembe.

Konklúzió: erős globális hatalmi érdekcsoportok továbbra is fontosnak tartják a Magyarországgal szembeni támadássorozat fenntartását.

Ilyenkor egyet lehet tenni: nem szabad ehhez asszisztálni, nem szabad teljességgel elfogult, irracionális vitákban részt venni, s ezzel legitimálni azokat. Ellenkezőleg: mint önmagát mindenben egyenrangúnak tartó ország, ki kell követelni, hogy a vitákon ne dominálhasson a balliberális, magyarellenes álláspont, ki kell harcolni az egyenlő feltételeket. Ez szerintem érvényes civil szervezetre, pártra, más politikai szervezetekre egyaránt.

S ha ez nem megy, akkor a távolmaradással kell tiltakozni. Ez ugyanis világos üzenet, aminek súlya van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.