Új lehetőségek a megváltozott munkaképességűeknek Komlón

Komlón alakította ki egyik termelési központját a Főkefe Rehabilitációs Foglalkoztató Ipari Nonprofit Kft.

tt
2012. 02. 17. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szabó György, a Főkefe Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a pénteken Komlón tartott sajtótájékoztatón elmondta: a központot az egykori Nagy László Gimnázium épületének földszintjén, a komlói önkormányzat 10 millió forintos támogatásával és 7 millió forint saját forrásból alakította ki. Az állami cég a létesítményben a korábbi bodolyabéri és komlói fióktelepének 114 munkatársa és 30 újonnan felvett alkalmazottja végez papíralapú irodaszergyártást, valamint fóliacsomagolást.

Hozzátette: mivel az országosan 80 fióktelepen mintegy négyezer embert foglalkoztató társaság szeretné, ha e tevékenységének nagy részét Komlón végezhetné, a helyi dolgozói létszámot 200-ra bővíti. Az üzem területének használatáért cserébe öt évre vállalta a létszám megtartását. A Főkefe tervei szerint Komlón évi 250-300 millió forint értékben állítanak majd elő belföldön és külföldön egyaránt eladható termékeket.

Soltész Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkára azt hangsúlyozta: ha Magyarország ki akar jönni a válságból, munkaalapúvá kell tennie a támogatásokat, és fontos, hogy a rászorulók elsősorban ne segélyt, hanem munkát kapjanak.

Szólt arról, hogy a jövőben két, tavasszal megjelenő pályázat is segítheti a foglalkoztatást olyan térségekben, településeken, ahol sok a munkanélküli, és sok foglalkoztatót lehetne bevonni a megváltozott munkaképességűek alkalmazásába.

Szavai szerint az egyik 900 millió forint hazai forrást kínál állami, önkormányzati és magáncégeknek a munkahelyek megtartásához, bővítéséhez, a másik 4,7 milliárd forint európai uniós forrást magáncégek munkahelyteremtéséhez, dolgozók oktatásához, képzéséhez.

Soltész Miklós a Főkefe komlói központjával kapcsolatban szólt arról is, hogy az épület emeletén varroda létrehozását tervezi a Kézmű Nonprofit Kft. 70-100 ember alkalmazásával.

Bernáth Ildikó fogyatékosügyi miniszteri biztos azt mondta: a kormányzat kiemelten fontos célja, hogy a rokkantnyugdíj- ellátás rendszerének átalakításával egyidejűleg minél több embernek nyújtson képességének, adottságának megfelelő munkát.

Felhívta a figyelmet egy hamarosan megjelenő, 11,7 milliárd forint keretösszegű, megváltozott munkaképességűek rehabilitációját segítő pályázatra. Rámutatott: a cél az, hogy az érintettek olyan képességek birtokába kerüljenek, amelyekkel könnyebben és tartósan elhelyezkedhetnek, biztosítva maguk és családjuk megélhetését.
Polics József, Komló fideszes polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy a városban a korábbi bányászati tevékenység okán sok megváltozott munkaképességű ember él, a munkanélküliség magasabb az országos átlagnál, ezért a mostanihoz hasonló munkalehetőségekre, munkahelyekre nagy szükség van.

A politikus örömét fejezte ki, hogy a Főkefe termelési központjának létrehozásában a cég mellett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és az önkormányzat is partner volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.