KSH: 2 százalék volt a hiány

A kormányzati szektor hiánya az EU túlzottdeficit-eljárásban figyelembe vett módszertana szerint 566,7 milliárd forint, azaz a GDP 2 százaléka volt 2012-ben.

LM
2013. 04. 02. 9:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kiadások 0,7 százalékkal bővültek 2012 negyedik negyedévében. Jelentős, 26,8 százalékos növekedést mutatnak a felhalmozási kiadások, és 10,8 százalékost a folyó termelő felhasználás. A pénzbeni társadalmi juttatások 4,9 százalékkal növekedtek.

A munkavállalói jövedelemre fordított kiadások 4,3, a kamatkiadások 5,7, az egyéb kiadások pedig 17,3 százalékkal csökkentek 2012 negyedik negyedévében – közölte a KSH.

Az államháztartás tavalyi hiánya a GDP 2,1 százalékának felelt meg 2012-ben és 584 milliárd forintra rúgott, az államadósság pedig 79,2 százalékon állt és 22 381 milliárd forintot tett ki – derül ki a pénzügyi számlák tavaly negyedik negyedéves adataiból, amelyeket kedden tett közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

Az államháztartás nettó adóssága 17 153 milliárd forint, a GDP 60,7 százalékának megfelelő összeg volt. A negyedik negyedévben a forint gyengülése 278 milliárd forinttal növelte, míg a nettó hiteltörlesztés 102 milliárd forinttal csökkentette az adósságállományt. A negyedik negyedévben az államháztartás hiány a 229 milliárd forint, az időszak alatt termelt GDP-hez képest 3 százalék volt – derül ki az MNB jelentéséből.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.