Így kerülhet az élre Budapest

Elkészült Budapest startup-fővárossá válásának terve.

HM
2013. 11. 15. 16:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cséfalvay Zoltán nagy-britanniai látogatásának második napján elmondta: a delegáció Londonban kockázatitőke-társaságoknak, inkubátoroknak, egyetemi és vállalti vezetőknek, illetve startup-cégeknek (újonnan alapított, induló innovatív vállalkozások) tartott beszámolót egy sikeres fórum keretében a programról, amelynek célja, hogy Budapest legyen az évtized végére a közép- és kelet-európai régió startup-fővárosa.

A magyar szakpolitikus elmondta: a legfontosabb cél az volt, hogy felhívják befektetői közösség, a kockázatitőke-társaságok, az inkubátorok, valamint a londoni és a cambridge-i egyetemi közösség figyelmét azokra a változásokra, amelyek Magyarországon az induló vállalatokkal kapcsolatban történtek. Magyarországon nagyon élénk startup-világ kezd kialakulni, és a múlt héten meghirdetett program ezt hivatott tovább erősíteni – hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán.

Az államtitkár a startup-világ számára jó hírnek nevezte, hogy az Innovációs Alap a tervek szerint januártól a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz kerül, mivel ez is segíti a most meghirdetett startup-program megvalósulását. Cséfalvay szerint ez garancia arra, hogy mindazt, ami megfogalmazódik a startup-világ megerősítését célzó Runway Budapest 2.0 program keretében, a kormány forrásokkal is jobban tudja segíteni.

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára pénteki beszámolójában szólt az előző nap nyilvánosságra hozott, az előrejelzéseknél jobb harmadik negyedévi magyar növekedési adatokról is, kiemelve: a magyar gazdaság az idei első félévben kikerült a recesszióból, és a második félévben nagyon erős növekedési pályára állt. Cséfalvay szerint a kormány által az előző két és fél évben elindított reformok „most érnek be”.

Cséfalvay fontosnak nevezte azt is, hogy a magyar gazdaság növekedését sok forrás táplálja, mivel így a növekedés fenntarthatósága is jobban biztosítható, mintha a gazdaságot csak egyetlen növekedési forrás húzná. Hozzátette: a kiszámíthatósággal kapcsolatban a londoni elemzői közösség tagjai előtt is hangsúlyozta, hogy a magyar költségvetés „kiszámíthatóan unalmas”, vagyis nincs lényeges változás, szinte ugyanolyan, mint a tavalyi, és ez az a tényező, amelyre régóta vártak a hazai gazdasági szereplők és a külső befektetők.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.