Legalább 600 millió munkahelyre lenne szükség 2030-ig a világon, hogy lépést lehessen tartani a népesség növekedésével – állítja a Világbank foglalkoztatási részlegének igazgatója. A Business Insider szerint Nigel Twose arra hívta fel a figyelmet, hogy foglalkoztatási válság felé tartunk, hiány van a munkahelyekből, különösen a minőségi álláshelyekből.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), valamint a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet tanulmányából kiderül, mintegy 100 millió ember volt munka nélkül a G20-országokban, 447 millióan pedig napi két dollárnál kevesebből kénytelenek megélni. A világ 20 legnagyobb gazdaságát tömörítő államcsoportban ráadásul nyílik az olló az alacsonyabb és a magasabb jövedelemmel rendelkezők között.
– Olyan időszakban élünk, amikor az eddig elképzelhetetlen dimenziójú „technoevolúció” nyomán a gépek magukat tervezik meg, magukat fejlesztik és szabályozzák. Ez a korszak egyre kevesebb embernek ad munkát: egyre kevesebben állítanak elő egyre több terméket – mondta lapunknak Bogár László közgazdász. Szerinte kevés jót ígér az a társadalmi átalakulás, amely néhány évtizede kezdődött el.
A teljes cikket a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatják el.