Élő közvetítés
Skócia
ÉLŐ
Magyarország
Svájc
ÉLŐ
Németország

A fél világon át utaznak a Valentin-napi rózsák

A legtöbb rózsa nagyon messziről, Dél-Amerikából vagy Afrikából érkezik az európai üzletekbe.

MN
2018. 02. 13. 12:23
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár Terni Szent Bálint már a XIV. századtól a jegyesek és a fiatal házasok védőszentje, a modern korban amerikai hatásra lett belőle az a Valentin-nap, amit ma ismerünk: a giccses ajándékok és vörös rózsák ünnepe. Már Európában is elterjedt szokás, hogy a szerelmesek ilyenkor megajándékozzák egymást, leggyakrabban természetesen vörös rózsával. De honnan van ennyi rózsa az üzletekben? 

Az Eurostat összeállítása szerint az EU tízszer annyi rózsát importál, mint amennyit exportál: tavaly tíz hónap alatt, januártól októberig összesen 624 millió euró értékben hoztak be rózsát a közösség területére, és csak 62 millió euróért adtak el az EU-n kívülre. A legnagyobb importőr és exportőr is egyszerre Hollandia, ahol évszázados hagyományai vannak a virágkereskedelemnek. 

A legtöbb rózsa viszont nagyon messziről érkezik: a teljes import fele, 51 százaléka Kenyából érkezik (317 millió euró értékben). További nagy rózsaexportőrök Etiópia (126 millió euró) Ecuador (108 millió euró), Kolumbia (30 millió euró) és Uganda (23 millió euró). A legtöbb rózsa tehát nagyon messziről, Dél-Amerikából vagy Afrikából érkezik az európai üzletekbe. Az EU-ból a legtöbb rózsát Oroszországba és Svájcba exportálják. 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.