Bocskor Andrea: Nincs olyan mértékű elnyomás, amivel a magyarokat meg lehet törni

Őseink 1848-ban megmutatták, hogy nincs olyan mértékű elnyomás, amivel minket, magyarokat meg lehet törni – hangsúlyozta Bocskor Andrea kárpátaljai fideszes európai parlamenti képviselő pénteken Munkácson, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) központi ünnepségén, az 1849. áprilisi győztes podheringi csata emlékművénél.

Forrás: MTI2019. 03. 15. 19:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus hozzátette: elődeink áldozata nemcsak a pillanatnyi politikai helyzetnek szólt, hanem örök mércét állított fel hazaszeretet, hősiesség és tettrekészség terén. Mint kifejtette, március 15. arra is emlékezteti a kárpátaljai magyarokat, hogy a történelem ma is íródik.

„A szabadság, melyért őseink harcoltak, ugyanaz a szabadság, melyet nekünk itt és most őriznünk és védenünk kell. Különösen ma, amikor azt kell tapasztalnunk, hogy nagy erők vannak mozgásban azért, hogy a nemzettudatot, az összetartozás érzését fellazítsák és lebomlasszák” – emlékeztetett. Az előkészületben lévő, jogfosztó ukrán nyelvtörvényre utalva rámutatott arra, hogy „az ukrán kormány jogszűkítő törvényekkel támadja a kisebbségeket, nem kevesebbet, mint az anyanyelvünket véve célkeresztbe”. Mivel a nyelv a nemzet lelke, ezért aki egy népet az anyanyelvén keresztül támad, az a legsebezhetőbb, legszemélyesebb pontján sérti – mondta.

A nyelv fontosságáról szólva Bocskor Andrea kiemelte: a nyelv megőrzéséért „küzdünk mi, maroknyi magyar most is itt Kárpátalján, amikor úgy tűnik, az ukrán vezetés feltett szándéka az asszimiláció, Európa döntéshozói pedig süketek a nemzeti kisebbségek problémái iránt és láthatóan többet foglalkoznak az idegen kontinensekről érkezett bevándorlók védelmével, mint az őshonos népcsoportokkal” – húzta alá.

Az EP-képviselő kijelentette: „ne hagyjuk, hogy a nyelvünket és ezen keresztül a magyarságunkat az ukrán kormány szisztematikus lépésekkel, politikai manőverezéssel korlátok közé szorítsa és a magyar ajkúakat másodrendű állampolgárokká minősítse! Ne hagyjuk, hogy jövőre ilyenkor már ukránul kelljen emlékeznünk azokra, akik az életüket áldozták a magyar népért!”

Kárpátalja magyarsága pénteken megyeszerte ünnepi rendezvényeken emlékezik az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc évfordulójára. A Felső-Tisza-vidéki magyarok Técsőn Kossuth Lajos szobránál tartották meg ünnepségüket, Nagyszőlős magyarsága Perényi Zsigmondnak, a szabadságharc mártírjának a szobránál emlékezett, ahol az ünneplőket Bocskor Andrea köszöntötte.

Beregszászon hagyományosan a Petőfi-szobornál ünnepelt a város és a hozzá tartozó járás magyarsága az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) szervezésében. A rendezvényen Íjgyártó István, Magyarország kijevi nagykövete mondott beszédet. Ungváron a magyarok 30 év óta először nem a város központi terén álló Petőfi-szobornál, hanem Magyarország ungvári főkonzulátusának udvarán tartják meg késő délután – Íjgyártó István nagykövet részvételével – március 15-i megemlékezésüket, mert a Petőfi téren Petro Porosenko ukrán államfő tart elnökválasztási kampánygyűlést.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.