Nepál szerint nem jeti-, csupán medvelábnyomokat fotózott le az indiai hadsereg

A nepáli hadsereg szerint nagy valószínűséggel csupán egy medve lábnyomai láthatóak azokon a fotókon, amelyeket az indiai hadsereg tett közzé a hét elején Twitter-oldalán, azt állítva, hogy katonáinak a titokzatos himalájai lény, a jeti lábnyomait sikerült lencsevégre kapniuk a Himalájában.

Forrás: MTI2019. 05. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csaknem hatmillió követővel rendelkező indiai hadsereg hétfői bejegyzése szerint „a mitikus teremtmény rejtélyes lábnyomait”, amelyek 81 centiméterszer 38 centiméteresek, a nepáli Makalu alaptábor közelében fotózták le április 9-én. Az internet közönsége kétkedve és gúnyolódva fogadta a fotókat.

Az ügyben a nepáli hadsereg szóvivője, Bigyan Dev Pandey is megszólalt pénteken és elmondta, hogy a szóban forgó helyszínt nepáli tisztek is felkeresték, ám mire odaértek, a nyomokat már befedte a hó.

A helyiek azonban elmondták nekik, hogy valószínűleg egy medvétől származnak a szokatlan lábnyomok, amelyekhez hasonlót gyakran látni a térségben. Ez egybecseng a szakértők véleményével, akik szerint az indiai hadsereg katonái csupán a napsütés és a szelek által felnagyított medvelábnyomokra bukkantak.

A himalájai óriási majomemberként is ismert jeti egy legendás teremtmény, amelyről úgy tartják, hogy a Himalája magasabban fekvő területein él. India, Nepál és Bhután egyes részein gyakran hallani történeteket olyan emberekről, akik állítólag látták a lényt vagy annak lábnyomait.

Mindezek ellenére a Twitter-felhasználók egy részét megdöbbentette, hogy az indiai hadsereg ilyen merész kijelentésbe bocsátkozott egy „mitikus teremtménnyel” kapcsolatban.

Az elmúlt években többen is próbálták megoldani a jeti rejtélyét. 2011-ben DNS-vizsgálattal bizonyították, hogy az a „jeti ujj”, amelyet fél évszázaddal korábban vittek Nepálból Londonba, valójában egy emberi csontdarab.

Az Oxfordi Egyetem kutatóinak 2013-ban ugyancsak DNS-vizsgálattal sikerült megállapítaniuk néhány szőrszálmintáról, hogy azok nem a jetitől, hanem egy ősi jegesmedvétől származnak. A kutatásban részt vevő Bryan Sykes professzor szerint a legvalószínűbb magyarázat a jeti legendájára az, hogy egy olyan állat lehet, amely a jegesmedve és a barnamedve hibridje.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.