Salvini megérkezésekor olasz újságíróknak rögtönzött sajtótájékoztatóján kijelentette: látogatásának célja, hogy Olaszország ismét Washington első számú partnere legyen az EU-ban.
„Olaszország akar lenni a legjelentősebb partnere (Amerikának) az európai kontinensen nemcsak a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok terén, hanem a közös világnézet jegyében is, amely az emberi értékeket, a munkát, a családot, a jogokat jelenti” – hangoztatta az olasz miniszterelnök-helyettes.
A Liga és a Trump-kormányzat közötti közös pontként a migráció ellenőrzését, az iszlám terrorizmus elleni küzdelmet, az adóreformokat, a helyi gazdaság megerősítését, a nemzeti ipar védelmét és támogatását emelte ki.
Salvini megjegyezte, hogy a jelenlegi olasz kormány nem elégszik meg többé „morzsákkal”, amelyeket eddig Brüsszelben kapott.
„Másképpen látjuk Európát, mint a Berlin-Párizs-Brüsszel-tengely, amelynek eddigi politikája soha nem látott munkanélküliséghez (..) , és precedens és ellenőrzés nélküli migrációhoz vezetett” – mondta az olasz politikus.
Salvinit magyar idő szerinti délután Michael Pompeo külügyminiszter fogadja, majd az olasz miniszterelnök-helyettes az amerikai adóreformok egyik kezdeményezőjeként ismert, a Trump-kormányzathoz közeli Grover Norquisttal találkozik. Este Salvinit a Fehér Házban Mike Pence alelnök várja.
Washingtoni látogatását Salvini eredetileg februárra tervezte, de az EP-választások kampánya miatt csak most került rá sor. Salvini miniszterelnök-helyettesként, de elsősorban az EP-választások olaszországi győzteseként, az európai szuverenista pártok vezetőjeként, valamint esélyes következő olasz kormányfőként egyeztet az Egyesült Államokban.
A Trump-kormányzat megelégedéssel fogadta, hogy Salvini nem támogatta Róma Kínához való közeledését az Egy övezet, egy út megállapodás aláírásával, amit a másik olasz kormánypárt, az Öt Csillag Mozgalom (M5S) szorgalmazott. Hasonlóképpen Salvini a venezuelai válsággal kapcsolatban is Washington nézeteit vallotta, miközben az M5S a be nem avatkozás politikáját képviselte.