Egyelőre nem tudni, hogy Mekonnent megölték-e, vagy csak megsebesítették.

Zelenszkij nem akar békét
Az ukránok nem tartják be a megállapodást.
Egyelőre nem tudni, hogy Mekonnent megölték-e, vagy csak megsebesítették.
Szombaton puccsal megpróbálták megdönteni az amharai regionális kormányt. Amhara Etiópia kilenc államának egyike. A kormányfő elmondta, hogy az amharai kormányzat több tisztségviselője éppen ülésezett, amikor sor került az államcsínyre. „Néhányakat megöltek, míg másokat megsebesítettek” – tájékoztatott.
Az amharai különleges erőket vezető Tefera Mamo vasárnap hajnalban közölte, hogy a puccskísérletben részt vevő emberek többségét elfogták, néhányan azonban továbbra is szökésben vannak.
Amhara székvárosának, Bahir Darnak a lakói beszámoltak róla, hogy puskaropogást hallottak néhány körzetben, és lezártak több utat. A hatóságok eközben felfüggesztették az internet-szolgáltatást.
A 100 millió lakosú Etiópiát vezető Abij egyre nagyobb kihívásokkal szembesül a politikai reformok végrehajtása során. A tavaly áprilisban hatalomra került kormányfő arra törekszik, hogy nyitottabbá és demokratikusabbá tegye egykor elzárt országát. Abij politikai foglyokat engedett el, engedélyezte, hogy több betiltott ellenzéki párt újrakezdje működését, és súlyos emberi jogi visszaélésekkel vádolt tisztségviselőket állított bíróság elé. Emellett gazdasági reformokat indított, és több mint húsz év konfliktus végére tett pontot azzal, hogy békét kötött Eritreával.
Hatalomra kerülése és az általa képviselt irányvonal azonban nem aratott osztatlan tetszést. 2018 júniusában gránáttal támadást hajtottak végre egy ülésen, amelyen a miniszterelnök is részt vett. Az etiópiai legfőbb ügyész elmondta, hogy a titkosszolgálat egyik tisztjét gyanúsítják a merénylet elkövetésével.
Ahogy a központi kormány szorítása engedett, úgy lángolt fel újra az etnikai erőszak több régióban, köztük Amharában az erőforrásokért harcoló csoportok között. A konfliktusok miatt országszerte több mint egymillióan kényszerültek elhagyni otthonaikat.
Etiópiában jövőre parlamenti választást tartanak. A zavargások ellenére ellenzéki pártok azt kérték, hogy ne halasszák el a voksolást.
Az ukránok nem tartják be a megállapodást.
Az Egyesült Államok elnökén tesztet is végeztek.
Ez már a harmadik repülőgép-baleset volt 24 órán belül.
A magyar és albán kutatók közösen tárják fel a diktatúra bűneit.
A Pride mellett tüntetőknek van egy titkos reménységük! De ki az? – videó
A magyar válogatott focista klubváltása miatt teljes a döbbenet az országban
Egyre komolyabb a baj, Lisztes Krisztiánnal valami nagyon nincs rendben
Elkészült Magyarország legújabb autópályája: egy évtizedig építették, most végre napokon belül átadják az utolsó szakaszát – ez a pontos dátum
Torma helyett ezt edd idén a sonkához, nem bánod meg
Megszólalt a minisztérium a Standard and Poor's váratlan döntése után
Böde Dániel csodálatos tekerése döntött a rangadón!
Fillérekért adja a Lidl, ami máshol több tízezer forint! Ezt a terméket nyárra neked is be kell szerezned
Gulácsi bravúrok, Dárdai kapufa: Lőw Zsolt csapata nyerte az ötgólos őrületet
Feltámadt Shane Tusup úszója, pont Hosszú Katinka ikonikus számában
Megkaphatta a selyemzsinórt Kollár Kinga, sorra mondják le a rendezvényeit
Egy férfi életéért küzdöttek a 4-es villamos végállomásán
Az ukránok nem tartják be a megállapodást.
Az Egyesült Államok elnökén tesztet is végeztek.
Ez már a harmadik repülőgép-baleset volt 24 órán belül.
A magyar és albán kutatók közösen tárják fel a diktatúra bűneit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.