A parlament alsóházának illetékes bizottsága egyhangúlag megszavazta az időpontot.

Szijjártó Péter: Az európaiak háborús stratégiát, az amerikaiak és a magyarok békestratégiát követnek
Az energiaellátás biztonságát szuverenitási kérdésnek tartjuk.
A parlament alsóházának illetékes bizottsága egyhangúlag megszavazta az időpontot.
A rendelet szerint július 9-e az úgynevezett határnap, amelytől számítva legalább 82 napnak kell eltelnie a választásig. Július 9-től megkezdődnek a szavazás hivatalos előkészületei, innentől lehet leadni a támogatói nyilatkozatokat az önkormányzatoknál azoknak a pártoknak a javára, amelyek nem rendelkeznek legalább három parlamenti képviselővel. Ezeknek a kispártoknak a nyári szünet alatt minimum 2600 támogatói nyilatkozatot kell összegyűjteniük ahhoz, hogy szerepelhessenek a szavazólapokon. A rendelkezés jelenleg a Zöldekre is vonatkozik, mivel a párt 2017-ben nem jutott be a parlamentbe.
A vonatkozó törvény értelmében a választást legkésőbb július 8-ig ki kell írni az Ausztria hivatalos közlönyének is számító Wiener Zeitungban.
A parlament alsóháza, a Nemzeti Tanács 183 tagját nyílt listás, arányos rendszerben választják, kilenc választókerületben, és ezeken belül 43 regionális választókerületben. A választókerületeket a tartományi rendszer alapján alakították ki, és különböző számú képviselőt delegálnak, 7 és 36 között. A parlamenti küszöb 4 százalék, illetve egy mandátum megszerzése valamelyik regionális választókerületben. A szavazók három preferenciaszavazatot adhatnak le szövetségi, tartományi és választókörzeti szinten. A voksoláson azok az osztrák állampolgárok vehetnek részt, akik a választás napjáig betöltötték 16. életévüket. Az előző parlamenti választáson több mint 6,4 millió választásra jogosult szavazhatott.
Ausztriában május 17-én robbant ki kormányválság, miután nyilvánosságra került egy videofelvétel, amely súlyosan kompromittálta az akkori alkancellárt, Heinz-Christian Strachét, a kormánykoalíciós Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) azóta lemondott elnökét és Johann Gudenust, a párt szintén lemondott frakcióvezetőjét. Strache lemondása után Sebastian Kurz akkori kancellár, a nagyobbik kormánypárt, az Osztrák Néppárt (ÖVP) elnöke Herbert Kickl belügyminiszter (FPÖ) menesztését javasolta. Ezt követően azonban válaszképpen az összes szabadságpárti miniszter lemondott. Kurz szakértőket bízott meg a megüresedett tárcák feladatköreinek ellátásával, így részleges ügyvivő kormány alakult Ausztriában. Nem sokkal később a legnagyobb ellenzéki párt, a szociáldemokraták (SPÖ) bizalmatlansági indítványt kezdeményezett Kurz és kormánya ellen, melynek parlamenti jóváhagyása után az osztrák államfő Brigitte Bierleint, az alkotmánybíróság elnökét bízta meg egy ügyvezető szakértői kormány megalakításával, amely az őszi előrehozott választásokig marad hivatalban.
Az energiaellátás biztonságát szuverenitási kérdésnek tartjuk.
Andrij Szibiha: Oroszország továbbra is alapvető fenyegetést jelent a kontinensre.
Egyre feszültebb az elnökválasztási kampány Romániában.
A különféle nemzetközi szervezetek kiemelt célcsoportjai az „érzékenyítő” álcivil szervezeteknek.
Új fejlemények derültek ki a Skóciában meghalt magyar ikerpár ügyében
Beszóltak Magyar Péternek: „Ugyanolyan kommunista sz…r vagy” + videó
Harmadik tagját gyászolja a magyar együttes: Ismert zenész halt meg a szegedi tragédiában
Tragédia történt az Égei-tengeren
Most érkezett a lesújtó hír: életét veszítette a futópadon a Netflix izomkolosszus sztárja
Benzines és dízeles autók betiltása az EU-ban: Ursula von der Leyen megtört – teljes fordulat jöhet a 2035-ös dátumban
Lőw Zsolt nyilatkozata után most a felesége a téma Németországban
Káros is lehet sokak kedvenc szuperélelmiszere, rejtett vegyület okozhatja a problémát
Trumppal egyeztetett Orbán Viktor és Benjamin Netanjahu
Kiderült Magyar Péter hatalmas titka, Kunhalmi Ágnes nem tudta tartani a száját
Arne Slot brutálisan őszinte volt a Szoboszlai Dominiket is érintő kérdésben
Botrány Magyar Péter körmendi fórumán: a Tisza Párt elnöke szerint a szólásszabadság csak neki jár, a kritikusai hallgassanak
Az energiaellátás biztonságát szuverenitási kérdésnek tartjuk.
Andrij Szibiha: Oroszország továbbra is alapvető fenyegetést jelent a kontinensre.
Egyre feszültebb az elnökválasztási kampány Romániában.
A különféle nemzetközi szervezetek kiemelt célcsoportjai az „érzékenyítő” álcivil szervezeteknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.