Donald Trump falépítést ígért és a sajtót bírálta

Donald Trump amerikai elnök további falak építését ígérte az Egyesült Államok déli határain, és a sajtót, valamint a demokrata párti politikusokat ostorozta új-mexikói kampányrendezvényén hétfőn este.

Forrás: MTI2019. 09. 17. 9:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elnök az új-mexikói Albuquerque melletti Rio Rancho városkában tartott nagygyűlésen megemlékezett a vasárnap kezdődött Hispán Örökség Hónapja című országos rendezvénysorozatról, és hangsúlyozta, hogy kormányzása elmúlt három esztendejében rendkívül sokat javultak a spanyol ajkú amerikaiak munkalehetőségei, és emelkedtek jövedelmeik is.

Új-Mexikóban sok spanyol ajkú amerikai él, és a nagygyűlésen is számos olyan táblát tartottak a magasba, amely azt hirdette: „a spanyol ajkúak Trumpot támogatják”.

Az elnök a nagyszámú közönség éljenzése közepette azt ígérte, hogy az év végéig 800 kilométernyi falat építenek az amerikai-mexikói határon. „Építsd meg azt a falat!” – skandálta a tömeg.

Hasonlóképpen tapsot aratott, amikor arra figyelmeztette az új-mexikói választókat, hogy az egyes demokrata párti politikusok által meghirdetett, úgynevezett Zöld Terv – amely meghirdetői szerint környezetvédelmi célokat szolgál – rendkívül sokba kerül. „A demokraták elpocsékolnák az adófizetők pénzét” – fogalmazott.

Trump sok időt szentelt a The New York Times újabb fiaskójának: annak, hogy hétfőn a lapnak helyesbítenie kellett egy hétvégén megjelentetett cikket, amelyben Brett Kavanaugh tavaly kinevezett konzervatív főbírót újabb szexuális zaklatási ügybe akarta keverni. „A The New York Times eljátszotta a hitelét” – hangsúlyozta Trump. Kiváló embernek nevezte a megtámadott főbírát, rágalmazónak minősítette a lapot, és lemondásra szólította fel mindazon újságírókat és szerkesztőket, akik felelősek a Kavanaugh-t megrágalmazó cikkért.

„És ha már itt tartunk, távozhatnának azok is, akik az Oroszországgal kapcsolatos kacsában is szerepet játszottak” – fogalmazott az elnök. Ezzel arra a csaknem két esztendeig tartó, és az idén tavasszal zárult vizsgálatra célzott, amelynek során a Robert Mueller vezette különleges bizottság azt próbálta meg feltárni, hogy a 2016-os elnökválasztási kampány idején Trump kampányának munkatársai összejátszottak-e oroszokkal a választási győzelem érdekében, illetve később Trump – már elnökként – megpróbálta-e befolyásolni az igazságszolgáltatást. A Mueller-bizottság tisztázta Trumpot és munkatársait.

Elemzők emlékeztettek arra: Új-Mexikóban 2004 óta nem szavaztak republikánus elnökjelöltre, és 2016-ban Donald Trump is csak a voksok 40 százalékát szerezte meg ebben a tagállamban. A tavaly ősszel tartott félidős választásokon a kormányzói székbe is demokrata párti politikus ülhetett.

Tim Murtaugh, az elnök kampányának szóvivője újságíróknak azt mondta: Trump megítélése sokat javult az elmúlt három esztendőben. Szerinte ez elsősorban a gazdaság jó eredményeinek és ezen belül annak is tulajdonítható, hogy évtizedek óta nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség a spanyol ajkúak körében.

Új-Mexikó választóinak megnyerése a Trump-kampány stratégiájának egyik fő célkitűzése. Emellett Nevada, Minnesota és New Hampshire az a három tagállam, amelyre a kampányban külön figyelmet fordítanak.

Donald Trump kedden és szerdán Kaliforniában adománygyűjtő rendezvényeken vesz részt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.