Élő közvetítésben járt szerencsétlenül egy japán hegymászó a Fudzsin

Nézői szeme láttára járt szerencsétlenül Japán legmagasabb hegyén egy japán hegymászó, aki élőben közvetítette az interneten a 3776 méteres Fudzsi hófödte csúcsának meghódítására tett kísérletét.

Forrás: MTI2019. 10. 30. 23:27
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Akik élőben követték hétfő délután a YouTube-on az önmagát Tedzu becenéven azonosító férfi erőfeszítéseit, hallották, amint a magányos, ziháló hegymászó a dermesztő hidegre, a vastag hóra, a meredek lejtőkre, a csúszós sziklafalakra, meggémberedett ujjaira panaszkodik, és látták, amint egy ponton megcsúszik, fejjel lefelé a mélybe zuhan, mászóbotjai szétrepülnek, majd az adás hirtelen megszakad.

A nézők hasztalanul próbálták meg lebeszélni az alpinistát arról, hogy folytassa útját az egyre nehezebb és veszélyesebb körülmények között. Végül a szerencsétlenség láttán maguk értesítették a hatóságokat, amelyek mentőalakulatot küldtek a keresésére. A hatóságok szerdán bejelentették, hogy mintegy 3000 méteres magasságban találtak egy holttestet, és vizsgálják, hogy a tetem az internetes videoközvetítésben látott férfié-e.

A japánok szent hegyét évente százezrek másszák meg, de az erre ajánlott időszak csak július elejétől augusztus végéig tart, az év többi részében nem is kínálnak szálláslehetőségeket a hegyen. Mindamellett semmi sem tiltja, hogy más évszakban is megmásszák a Fudzsit.

Az élő közvetítés hegymászás közben nagyon veszélyes, mert elvonhatja a mászó figyelmét – mondta Szuzuki Kunijaszu, a mentőalakulat vezetője.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.