Anyja méhében fertőződhetett meg az újszülött

Továbbra is rendületlenül emelkedő tendenciát mutat Kínában az új koronavírussal fertőzött betegek, illetve a járvány miatt meghaltak száma.

Mártonffy Attila
2020. 02. 07. 6:44
A mother reacts as she pleads with police to allow her daughter to pass a checkpoint for cancer treatment after she arrived from Hubei province at the Jiujiang Yangtze River Bridge in Jiujiang
CHINA-HEALTH/CANCER PATIENT Fotó: Reuters
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra is rendületlenül emelkedő tendenciát mutat Kínában az új koronavírussal fertőzött betegek, illetve a járvány miatt meghaltak száma, annak ellenére, hogy drákói intézkedéseket vezettek be a gócpontnak számító Hupej tartományban a lakosság egészségi állapotának ellenőrzésére és a gyanús esetek karanténban való elkülönítésére.

Az igazolt fertőzések száma tegnap reggel világszerte 28 256 volt, ennek nagy részét, 28 ezret Kínában diagnosztizálták, 15 százalékos növekedést produkálva a megelőző naphoz viszonyítva. Világszerte 563-an haltak meg, kettő kivételével – egyikük a Fülöp-szigeteken, a másik Hongkongban hunyt el – mindegyik Kínában.

A CCTV kínai állami televízió szerint a járvány epicentrumában, Vuhanban két újszülött csecsemő is megfertőződött, a fiatalabbiknál születése után mindössze harminc órával diagnosztizálták a kórt. Mivel a kisgyermek anyja is fertőzött volt, az orvosok feltételezik, hogy a kicsi még az anyja mé­hében kaphatta el a betegséget. A BBC úgy tudja, a gyermek állandó orvosi megfigyelés alatt áll, állapota stabil.

A közép-kínai metropoliszban tegnap megkezdték a Remdesivir ebola elleni vírusölő szer klinikai tesztjének harmadik szakaszát, amivel a készítmény közelebb kerül ahhoz, hogy jóváhagyják az alkalmazását a vírus elleni kezelésben. Az Egyesült Államokban elsőként diagnosztizált fertőzöttet Remdesivirrel kezelték, és állapota javult.

Fotó: Reuters

A kelet-kínai Csöcsiang Egyetem szakértői pedig kedden értek el áttörést, amikor az előzetes laboratóriumi tesztek során az Abidol és Darunavir nevű készítményeket hatásosnak találták a vírus szaporodásának megakadályozásában.

A kutatócsoport egy másik tagja pedig arról számolt be, hogy a két készítményt Csöcsiang tartományban már el is kezdték alkalmazni az ottani betegeken – olvasható a CGTN kínai nemzetközi hírcsatorna internetes oldalán. Az áttörésről szóló hírt később az Egészségügyi Világszervezet (WHO) cáfolta. Az 57 millió lakosú kelet-kínai tartomány eddig a második legtöbb fertőzöttet jelentette Hupej után, azonban a 954 páciens közül már 81 meggyógyult, a betegség pedig eddig egyetlen halálesetet sem okozott ezen a területen.

Bonyolódik a helyzet a Jokohama kikötőjében veszteglő japán tengerjáró turistahajó fedélzetén is, ugyanis tegnap további tíz utasnál fedezték fel a koronavírusos fertőzést, amivel egy nap alatt kétszeresére, húszra emelkedett a fertőzések száma.

A Diamond ­Princess fedélzetén 3700 ember tartózkodik, rájuk legalább két hét karantén vár. Azokat, akiknél diagnosztizálják a betegséget, a szárazföldre szállítják orvosi kezelésre. Az RT.com orosz híroldal szerint a vizsgálat nagyon lassan halad, így elképzelhető, hogy még több esetre derül fény a következő napokban.

Közben tegnap meghalt Li Ven-­liang, a kínai orvos, aki december végén elsőként hívta fel kollégái figyelmét egy rejtélyes vírus terjedésére. A férfit a hatóságok kérdőre vonták, amiért információkat osztott meg az esetről.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.