Nevada után tisztul a kép – állítják elemzők a mai demokrata jelölőgyűlésről. A zömükben fehérek lakta Iowa és New Hampshire után ugyanis most olyan államban versengenek a küldöttvoksokért az elnökjelölt-aspiránsok, amely jobban tükrözi az ország demográfiai képét. Nevadát fele részben nem fehérek lakják. A felmérések szerint a küldöttvoksokban a hét végére az élre ugorhat Bernie Sanders szenátor, akinek Nevadában 30 százalékot jeleznek előre. Joe Biden – aki Iowában és New Hampshire-ben is leszerepelt – a politikai túléléséért küzd.

Barack Obama egykori alelnökének ezúttal 16 százalékot vetítenek előre, míg Pete Buttigiegnek, egy indianai középváros volt polgármesterének – aki két kör után egyelőre vezet a küldöttvoksokban – 14, Elizabeth Warren szenátornak pedig 13,7-et. A jelölőgyűlés tétje olyan küldöttek voksainak a megszerzése, akik részt vesznek a Demokrata Párt nyári, elnökjelölő konvencióján. Ez a fórum választja majd meg az újrázásért ringbe szálló Donald Trump elnök novemberi ellenfelét. Nevadában 48, köztük 36 kötött mandátumú delegátusról döntenek.
Trump máris kipipálhatja Nevadát; a republikánusok nem tartanak jelölőgyűlést, küldötteik őt támogatják majd a konvención. Hivatalban lévő elnökként Trump újrajelölése csak formalitás, de kampánykörútján Nevadába is eljutott; igaz, gyorsan Coloradóba ment tovább.
– Nem tudom, nézte-e valaki az előző esti vitát? Tudják, Mini Mike nem szerepelt jól! – mondta ottani nagygyűlésén, amelyen hívei üdvrivalgása fogadta.
Trump ezzel Michael Bloombergre utalt, aki szerdán először vett részt a demokrata indulók tévévitáján, amelyen számos támadást kapott, miközben nemigen találta fel magát. Warren például szexizmussal vádolta New York egykori polgármesterét, aki „dagadt muffnak és lóarcú leszbikusoknak nevezett nőket”. Trump Bloomberg alacsony termetére is célzott; 173 centijével valóban nem nevezhető sudárnak, a tévévitán is feltűnő volt, hogy nemcsak messze a legalacsonyabb a férfi riválisok között, de a mellette álló Warren is egyértelműen magasabb nála.