Nőtt a fertőzöttek száma a szomszédos államokban

Szlovéniában egy nap alatt 34-ről 57-re nőtt az új vírussal fertőzöttek száma, Horvátországban eddig 19 megbetegedést regisztráltak.

Forrás: MTI2020. 03. 11. 21:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szlovénia szerdán lezárta Olaszországgal közös határát; az intézkedés ugyanakkor nem korlátozza az áruforgalmat. A rendelet nem vonatkozik a szlovén állampolgárokra, továbbá csak azok léphetik át az országhatárt, akik orvosi igazolással rendelkeznek arra vonatkozóan, hogy nem fertőzöttek. Ez az igazolás nem lehet régebbi három napnál, valamint szlovén, olasz vagy angol nyelven kell íródnia.

Horvátországban három fertőzöttet regisztráltak kedd óta, a fertőzöttek száma így 19-re nőtt.

Andrej Plenković horvát kormányfő szerdán bejelentette: Olaszország közelsége miatt, a helyi önkormányzatok kérésére, Isztria megyében péntektől felfüggesztik az oktatás az általános- és középiskolákban, valamint a felsőoktatási intézményekben.

Spanyolországban meghaladta a kétezret a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma – közölte Fernando Simón a spanyol egészségügyi riasztási és vészhelyzeti koordinációs központ igazgatója, hozzátéve, hogy a fertőzések több mint felét a madridi autonóm közösségből jelentették.

Mint mondta, az országban 126 beteget ápolnak intenzív osztályon. A betegségbe 47-en haltak bele, 136 pedig már meggyógyultak.

A szakember szerint jó esetben egy-két hónapig, rossz esetben három-négy hónapig is elhúzódhat a járvány. A bevezetett korlátozó intézkedések – olasz repülőjáratok, oktatás, tömegrendezvények felfüggesztése – várható eredményességével kapcsolatban azt mondta, hogy 10-14 nap szükséges, mire értékelhető lesz ezek hatása.

Több tucatnyi francia, amerikai és indiai turistát szállítottak haza Egyiptomból szerdán, miután elhagyták a hivatalosan az egyiptomi koronavírus-járvány gócának számító, Luxornál horgonyzó nílusi hajót.

A francia külügyminisztérium szerda este megerősítette, hogy a Luxorban horgonyzó hajón karantén alá vett utasok közül 38 francia állampolgár érkezett meg az Air France légitársaság Kairó-Párizs járatával. Tizenhét másik francia állampolgárt kórházban ápolnak Egyiptomban.

Az A-Szara nevű háromszintes folyami hajó szerda reggel még mindig felső-egyiptomi Luxorban horgonyzott rendőri felügyelet alatt. Nem messze a hajótól a Királyok Városában még mindig fogadtak különböző nemzetiségű turistacsoportokat. Egyetlen látogató sem viselt maszkot – jelentette az AFP francia hírügynökség a helyszínről.

A hajó mintegy száz utasáról 33-nál és a 70 fős egyiptomi személyzet 12 tagjáról állapították meg a múlt héten, hogy SARS-Co-2 vírussal fertőződtek. Akinél a vírusteszt negatív lett, a hajón helyezték karantén alá, a 45 fertőzöttet kórházba szállították.

A személyzet tagjai két hétig a hajón maradnak karanténban.

Szerda délutánig hivatalos közlés szerint 60 koronavírusos esetet regisztráltak Egyiptomban, egy ember – egy 60 éves német turista – meghalt, bár ezeket az adatokat sokan megkérdőjelezik.

Több ország, közöttük Franciaország, az Egyesült Államok, Libanon és Tunézia jelezte, hogy COVID-19 fertőzést észlelt Egyiptomból visszatérő állampolgárainál. Szerdán egy február 27. és március 7. között Egyiptomban járt nyolctagú hongkongi turistacsoport bizonyult fertőzöttnek.

Libanonban, ahol 61 fertőzöttet tartanak nyilván, szerdán meghalt egy újabb koronavírus-fertőzött beteg. Az 55 éves férfi, aki korábban nem járt külföldön, de fertőzött utazókkal érintkezett, krónikus betegségben szenvedett. Az első áldozat egy 56 éves libanoni férfi volt, aki Egyiptomból tért haza.

A libanoni hatóságok leállították a Kínába, Olaszországba, Iránba és Dél-Koreába induló és onnan érkező valamennyi légi, tengeri és szárazföldi járatot, és megtiltják a belépést az országba a Franciaországból, Egyiptomból, Szíriából, Irakból, Németországból, Spanyolországból és Nagy-Britanniából érkezők számára. A tilalom nem vonatkozik a libanoni állampolgárokra, a diplomatákra és a nemzetközi szervezetek munkatársaira.

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében Guatemala megtiltja minden európai beutazását az országba – közölte Hugo Monroy egészségügy-miniszter szerdán. A latin-amerikai országba, ahol eddig még nem találtak koronavírus-fertőzöttet, csütörtöktől nem engednek be európaiakat.

A papírpénzek megfogása nem jelent különösebb kockázatot az új koronavírus tekintetében – közölte a német Robert Koch Intézet (RKI) fertőző betegségek osztályának vezetője szerdán.

- A vírus terjedése a bankjegyek révén nem jelentős – mondta Lothar Wieler a Reuters brit hírügynökségnek, hozzátéve, hogy a fő kockázatot a fertőzöttek által érintett aprópénzek jelentik.

A WHO korábban azt tanácsolta, hogy bankjegyek érintése után az emberek mossanak alaposan kezet.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.