Már Európában is terjed a nemi csonkítás

Egy friss jelentés szerint csak Németországban legalább 68 ezer nő nemi szervét csonkították meg vallási, kulturális vagy társadalmi szokásokra hivatkozva, és legalább 15 ezer kiskorú lány lehet veszélyben. Az ügyben illetékes miniszter a jelenséget a megnőtt migrációval állította összefüggésbe.

2020. 06. 27. 12:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint kétszázmillió olyan nő él a világon az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint, akinek a nemi szervét vallási vagy kulturális hiedelmekre hivatkozva csonkították meg, ehhez a számhoz pedig Európa is hozzájárul a maga 500 ezer áldozatával – derült ki a világszervezet által tavaly ősszel publikált jelentésből. Most egy újabb, országos jelentés korbácsolja a kedélyeket Németországban. Egy friss kutatás arra jutott, hogy

2017 óta 44 százalékkal nőtt a nemi csonkítást elszenvedők száma, így már 68 ezer áldozata van csak Németországban az elsősorban Afrika szubszaharai régiójában és a Közel-Keleten jellemző gyakorlatnak.

Veszélyben a kiskorúak

A Franziska Giffey német családügyi miniszter által ismertetett adatokból az is kiderül, hogy Németországban legalább 15 ezer lány is veszélyben lehet, azaz fennáll a lehetősége, hogy a közeljövőben nemi csonkítás áldozatává válik. A szociáldemokrata politikus figyelmeztetett:

az effajta gyakorlat egész életen át tartó fizikai és pszichológiai következményekkel jár az érintettek számára.

Giffey a helyi közösségekben szorgalmazott új intézkedéseket, hogy megakadályozzák a már így is riasztó számok további emelkedését.

ez is a bevándorlás számlájára írható

A miniszter elmondta: a 2017-es adatokhoz képest – amikor 44 ezer nemi csonkítást elszenvedő nőt tartottak számon – az adatok mostani megugrása elsősorban annak eredménye, hogy megnövekedett a Németországba való bevándorlás az olyan országokból, mint például Eritrea, Szomália, Indonézia, Egyiptom és Nigéria.

Az esetek száma egyébként folyamatosan növekszik, annak ellenére, hogy az EU összes tagállamában bűncselekménynek számít a nemi csonkítás: a franciaországi közegészségügyi hivatal tavaly ősszel publikált jelentése szerint míg a 2000-es évek közepén körülbelül hatvanezer felnőttkorú megcsonkított nőt regisztráltak az országban, tíz évvel később ez a szám – csak Franciaországban – már megközelítette a 125 ezret.

A franciák az adatok emelkedését a németekhez hasonlóan a bevándorló népességen belüli nők számának növekedésével, illetve a második generáció elöregedésével magyarázzák, arra is kitérve: az Európában öncsonkítást végzők többsége Afrika francia ajkú területeiről érkezik.

A briteknél is mindennapos

Bár a kegyetlen beavatkozások növekvő száma aggodalomra ad okot, Franciaország még mindig csak a második az Egyesült Királyság mögött, ahol mindössze egy év alatt – 2018 áprilisa és 2019 márciusa között – 6415 esetet regisztráltak. A brit egészségügyi szolgálat, az NHS szerint a legtöbb női nemi csonkítást Birminghamben jegyezték fel, összesen 305-öt. Nagy-Britanniában évtizedek óta tiltott gyakorlatról van szó. Éppen ezért váltott ki nagy felháborodást idén februárban egy ugandai származású nő esete, aki hároméves kislányán végzett rituális csonkítást.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.