Ma is szedi áldozatait a hirosimai rák
A sugárfertőzés okozta károsodások miatt addig ismeretlen betegségek tűntek fel Japánban, a mai napig szedi áldozatait a leukémia, a hirosimai rák, és még ma is gyakran születnek gyermekek genetikai torzulásokkal. Japánban egyébként külön szóval jelölik a katasztrófát elszenvedőket: hibakusaként, azaz a „robbanás által érintett emberként” emlegetik a túlélőket, akikre nehéz sors várt a katasztrófa után. Sokáig ugyanis mindenki azt hitte, a sugárfertőzöttek maguk is fertőznek, így megbélyegzettnek tekintették még a leszármazottaikat is. A Hirosimáról, illetve egy az atomtámadást túlélt hibakusáról szóló helyszíni riportunk az alábbi linken érhető el.

Fotó: Tóth Loretta / Magyar Nemzet






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!