Elhárítási csúcsigazgató: Kína és Irán Trump ellen dolgozik

Idegen nagyhatalmak is befolyásolni próbálják az amerikai elnökválasztás kimenetelét.

Forrás: MTI2020. 08. 08. 13:43
Trump amerikai és Hszi kínai elnök. Az elhárítás szerint már nem barátok Fotó: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Peking és Teherán Donald Trump amerikai elnök, Moszkva pedig Joe Biden, a demokraták várható elnökjelöltje meggyengítését szeretné elérni – jelentette ki William Evanina, az amerikai Országos Elhárítási és Biztonságpolitikai Központ (NCSC) igazgatója a távirati iroda szombati jelentése szerint.

Az elemzők által szokatlannak minősített közleményben az amerikai elhárítás csúcsvezetője arra figyelmeztetett: Kína, Irán és Oroszország megpróbálkozik majd azzal, hogy beavatkozzék az amerikai választási folyamatba, aláásva valamelyik elnökjelölt hitelességét, választási esélyeit. Evanina leszögezte: a három említett ország elsősorban interneten terjesztett félrevezető információkkal próbálja meg befolyásolni az amerikai választókat, igyekszik majd zavart kelteni, és megingatni a választók bizalmát a demokratikus folyamatokban. A beavatkozás módja lehet a szakember szerint a választási folyamat akadályozása, adatlopás, vagy a választási eredmények megkérdőjelezése.

Ellenfeleink nehezen tudnak majd széles körben beavatkozni, vagy manipulálni a választási eredményeket

 

– vélekedett mindazonáltal Evanina. Szerinte Kína és Irán azt szeretné, ha Trumpot nem választanák újra. Peking kiszámíthatatlannak tartja Trumpot, ezért szeretné, hogy ne válasszák újra, és a személyét érintő bírálatokra összpontosít. Míg Irán nemcsak Trumpot bírálja, hanem Evanina megfogalmazásában „az amerikai demokratikus intézmények meggyengítésével és az ország választások előtti megosztásával próbálkozik”. Oroszország pedig a hírszerzői elemzések szerint „már meg is próbált beavatkozni, Joe Biden lejáratásával”.

– A nyilvánosság a legjobb módszer a külföldi beavatkozások elleni küzdelemhez – fogalmazott közös közleményében Marco Rubio republikánus és Mark Warner demokrata párti szenátor. Ugyanakkor mindketten azt javasolták a felelős politikusoknak, hogy a hírszerzési információkat ne használják politikai fegyverként, mert „ez csak politikai ellenfeleink malmára hajtaná a vizet”.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.