Egyre nagyobb teret nyert magának a gender ideológia 2020-ban + videók

Gender idelógiára tanító mesék, nemet váltó gyermekek, gendersemleges személyes névmások és transzfajú személyek, mindezzel találkozhattunk 2020-ban. A gender ideológia egyre nagyobb teret nyer magának, és egyre több figyelmet kap. Ha valaki azonban kifejezi ellentétes véleményét, azt azonnal megpróbálják ellehetetleníteni – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.

Forrás: v4na hírügynökség2020. 12. 29. 12:36
'March of the Whores' in Puebla
epa08865655 People protest to demand a stop to gender violence and femicide, along with the legalization of abortion, in Puebla, Mexico, 05 December 2020. The protest was called 'March of the Whores'. EPA/Hilda Rios Fotó: Hilda Rios Forrás: MTI/EPA
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem csak a koronavírus-járvánnyal kellett szembenéznie idén a társadalomnak, hanem az egyre agresszívebben terjedő gender ideológiával is, melynek támogatói igyekeznek minél nagyobb figyelmet szerezni maguknak.

Így például a BLM-tüntetések kapcsán is hallattak magukról a gender ideológia hívei. A Black Lives Matter jeligét is magukra formálták, így született meg a Black Trans Lives Matter, azaz a fekete bőrű transzneműek élete is számít jelmondat.

Idén egyre inkább a gyerekek kerülnek a gender őrület középpontjába.

Őket sokszor a gyerekmeséken keresztül próbálják meg befolyásolni a balliberális ideológia irányába.

Ennek legutóbbi példája a Cartoon Network mesecsatorna internetes posztja, ahol meseszereplőkkel tanították a kicsiket a gender névmásokra – mondván sokan nem azonosítják magukat se lányként, se fiúként. Ők magukra például a semlegesnek számító „they/them” névmásokat használják, vagy a „ze/zir-t”.

A csatorna arra hívta fel a figyelmet a posztjával, hogy a helyes gender névmások használatától sokkal jobban érzik magukat az érintettek.

Az év elején a Hamupipőke című mese feldolgozásával kapcsolatban jelentek meg gender-hírek.

Márciusban derült ki, hogy egy amerikai férfi előadóművész, Billy Porter fogja játszani a Jótündér Keresztanyát a népszerű mesében.

A művész szerint az élőszereplős változat már egy új generációnak készül, és változtatni kell azon a szokáson, hogy mindig ugyanabban a régi felfogásban adják elő a klasszikus meséket.

Billy Porter arról is beszélt, hogy a Jótündér Keresztanya szerepét gendersemlegesként fogja játszani. Ráadásul szerinte a gyerekek már készen állnak az új felfogású mesére, csak a felnőttek lassítják a folyamatot.

A legfiatalabb nemzedéket egyre gyakrabban terelik már a nemváltás felé is. Éppen ezt mutatja be egy idén megjelent dokumentumfilm, a Transzneműség. Ebben éveken keresztül követhetik a nézők néhány transznemű gyerek életét – akik közül van, akiről kiderül, hogy valójában nem is transznemű.

Idén pedig megismerhették az emberek egy 13 éves kisfiú történetét is, aki fiatal kora ellenére a drag kultúra és az LMBTQ-közösség egyik vezéralakja lett. Desmond is Amazing önmagát drag kid-ként azonosítja, azaz sokszor öltözik be fiú létére női ruhákba, és sminkeli is magát. A gyerek már kétéves korában drag kultúrával kapcsolatos műsort nézett az édesanyjával, mostanra pedig oda jutott, hogy meghökkentő pontosággal tudja bemutatni, hogyan kell felszippantani a ketamint.

Maga a drag kultúra, és a drag queen-ek is nagyobb figyelmet kaptak idén, mint valaha. A drag queen-ek általában férfiak, akik nőnek öltöznek be és úgy is sminkelik ki magukat. A legnagyobb visszhangot az váltotta ki idén, hogy több országban állami vagy önkormányzati támogatást kapnak azért, hogy gyerekeknek olvassanak fel meséket, természetesen az LMBTQ-ideológiával kapcsolatos történeket.

A transzneműek mellett idén a reflektorfénybe kerültek a transzfajú személyek is. Ők azok, akik nem emberi lényként, hanem egy másik faj képviselőjeként tekintenek magukra.

Egy transznemű férfi például önmagát kutyának is érzi. Ennek értelmében így is viselkedik, csahol és ugat, valamint szereti, ha a fülét vakargatják.

De ott van még egy szintén transznemű lány esete is, aki őznek tartja magát. Ő egy videóban be is mutatta, hogyan szokott legelni, és azt is, hogy milyen a deergasm – ezzel valószínűleg azt akarta szemléltetni, hogyan tud elélvezni egy őz.

Egy másik esetnél olyan személyt ismerhetett meg az internet, aki brit kolumbiai farkasnak tartja magát.

Ő azt mutatta be, hogyan tud morogni az emberekre. Elmondása szerint 10-11 éves volt, amikor látott egy anime filmet a farkasokról, és ekkor dőlt el benne, hogy ő is az.

Hogy a gender ideológia követői mennyire próbálják elmosni a határokat férfi és nő között, azt jól mutatja az is, hogy 2020-ban van, aki nő létére hivatalosan is apuka akar lenni.

Ezért perelt egy transznemű férfi, Freddy McConnell, aki nőnek született, de aztán úgy döntött nemet vált és férfi lesz.

Bár átesett különböző kezeléseken, a női nemiszervét megtartotta, így tudott gyereket szülni. A gyermek anyakönyvi kivonatán értelemszerűen anyaként szerepelt, ezzel azonban nem értett egyet, mert ő az új nemének megfelelően apaként szeretne szerepelni rajta.

A bíróság végül úgy döntött, hogy az anyaság arra a személyre vonatkozik, aki átesik a terhesség fizikai és biológiai folyamatán és megszüli a gyermeket. Bár Freddy fellebbezett az ítélet után, a fellebbviteli bíróság is úgy döntött, hogy ő az édesanya. Freddy azonban elmondása szerint nem adja fel a dolgot, még tovább viszi az ügyét.

A nemiség határait feszegette idén a Proud Trust nevű szervezet is.

Ők egy kisokost adtak ki egy hozzátartozó programsorozattal, ahol azt tanítják a gyerekeknek, hogy nem szabad azt mondani női vagina vagy férfi pénisz.

Ezek helyett azt kell mondani, hogy egy személy vaginával/pénisszel, mert nem minden nőnek van vaginája és egy férfinél sem magától értetődő, hogy pénisze van.

Az ideológiának megfelelően egy transznemű nő néhány hónapja arról lamentált az interneten, hogy a pénisze teljes összhangban van azzal, hogy ő már nőként él. Ezért a pénisze szerinte valójában egy női nemiszerv.

Ellehetetleníteni azt, aki mindezzel nem ért egyet

Idén számos példát láthattunk arra is,

hogyan bojkottálják, próbálják elhallgatatni azokat, akik nem értenek egyet a szélsőséges gender ideológiával, hanem más véleményen vannak, amit nyilvánosan ki is fejeznek.

Ez történt idén a Harry Potter könyvek szerzőjével, J.K. Rowlinggal, aki azt merte írni a közösségi oldalán, hogy a nők azok, akik menstruálnak – miután egy cikkben csak semlegesen személyekként jellemezték azokat, akik menstruálnak. Az írónőt ezután transzfóbiával vádolták meg, és ráaggatták a TERF jelzőt is. Ez egy mozaikszó, a „trans-exclusionary radical feminist” szavakból áll, és olyan személyekre használják, akiket a transzneműek kizárásával és radikális feminizmussal vádolnak meg.

Szintén ezzel a váddal illettek egy brit politikust, Rosie Duffieldet is. Neki az volt a bűne, hogy azt mondta, csak a nőknek van méhnyakuk. Mindez az után történt, hogy a CNN egy cikkében azt írta, hogy „méhnyakkal rendelkező személyek”, és azt egyszer sem írták le, hogy nők.

Rowlingot és Duffield-ot is megpróbálták ellehetetleníteni a gender ideológia pártolói, ahogyan sok más embert is, aki nem támogatja az ő elképzelésüket – ez a hullám főleg idén öltött egyre hatalmasabb méreteket a cancel culture jegyében.

Két írónő könyvét például mindenféle tájékoztatás nélkül eltávolították egy internetes oldal kínálatából – érdekes módon mindketten a gender ideológia ellen szólaltak fel.

Egy drasztikusabb esetnél pedig elvették a szülőktől a gyereküket, mert nem helyeselték a gyerek nemváltását. Emiatt a hatóságok úgy ítélték meg, hogy a gyermek bántalmazásnak van kitéve és veszély leselkedik rá otthon.

A V4NA nemzetközi hírügynökség cikkének eredetije IDE kattintva érhető el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.