Rendkívül magas a kínai Sinopharm cég vakcinájának hatékonysága

Az Egyesült Arab Emírségek egészségügyi minisztériuma azt közölte kedden, hogy a Sinopharm kínai állami gyógyszertártó vállalat koronavírus elleni vakcinájának hatékonysága 86 százalékos. Az emírségekben szeptember elején kezdték meg a Sinopharm vakcinájának vizsgálatát 31 ezer önkéntes bevonásával 125 országból.

Forrás: MTI2020. 12. 22. 21:29
Booth displaying coronavirus vaccine candidate from CNBG in Beijing
A Sinopharm vakcina hatékonysága sem marad el a versenytársakétól. Fotó: REUTERS Forrás: Reuters
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyolcvanhat százalékos a hatékonysága a Sinopharm kínai állami gyógyszertártó vállalat koronavírus elleni vakcinájának – közölte szerdán az Egyesült Arab Emírségek egészségügyi minisztériuma.

Ez az első, nyilvánosságra hozott adat a kínai vakcina hatékonyságáról, eddig a vállalat sem közölt róla információkat.

Az emírségekben szeptember elején kezdték meg a Sinopharm vakcinájának vizsgálatát 31 ezer önkéntes bevonásával 125 országból. Az utolsó, harmadik klinikai tesztelési fázisban a 18 és 60 év közötti jelentkezők 28 nap alatt két oltást kaptak.

A minisztérium közleményében nincs szó a vakcina mellékhatásairól, arról sem, hogy hányan betegedtek meg tőle, vagy hányan estek át placebokontrollon.

A tárca csak annyit közölt, hogy nem merültek fel „komoly biztonsági aggodalmak”.

Abu-Dzabi november elején bejelentette, hogy a vakcinával beoltotta magát több magas rangú vezető, köztük Mohamed bin Rasíd Ál Maktúm miniszterelnök is.

Novemberben a CGTN kínai nemzetközi hírcsatorna arról számolt be, hogy a vakcinával már mintegy egymillió embert oltottak be. Korábban több ország – köztük Bahrein – is adott „vészhelyzeti engedélyt” a Sinopharm vakcina használatára, Marokkó pedig már nagy tételben rendelt belőle.

Rendkívül hatékony lehet a kínai Sinopharm vakcina
Fotó: Reuters

Míg a Sinopharm vakcinája az emberi sejtekben szaporodni képtelen, inaktív vírust tartalmaz, amely a szervezet saját immunreakcióját váltja ki, a vezető nyugati oltóanyaggyártók – például a Pfizer és a BioNTech – egy újfajta, eddig sosem használt, úgynevezett mRNS-alapú vakcinát kínálnak, amely a vírus tüskeproteinjének örökítőanyagát hordozó ribonukleinsav (RNS) segítségével alakít ki védettséget az emberi szervezetben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.