Merkel lehetséges utódának nagyon nem jön be a Wilkommenskultur

Friedrich Merz úgy véli, az nem jelent megoldást a migrációs válságra, ha Németország befogadja a menekülteket.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2021. 01. 02. 14:24
MERZ, Friedrich
Apolda, 2020. február 26. Friedrich Merz, a legnagyobb német kormánypárt, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a bajor testvérpárt, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös szövetségi parlamenti frakciójának korábbi vezetõje beszédet mond a CDU hamvazószerdai rendezvényén a türingiai Apoldában 2020. február 26-án. Merz az elõzõ nap bejelentette indulását a CDU elnöki tisztségéért. MTI/EPA/Bodo Schackow Fotó: Bodo Schackow
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Friedrich Merz, a német kereszténydemokrata CDU elnökjelöltje Angela Merkel kancellárral ellentétben úgy véli, az nem jelent megoldást a migrációs válságra, ha Németország befogadja a menekülteket. A ZDF a Funke médiacsoport lapjait idézve szombaton azt írta: Merz egyenesen elutasítja a boszniai és a görögországi táborokból érkezők befogadását – olvasható a V4NA Hírügynökség cikkében.

Friedrich Merz, a CDU elnökjelöltje nem akar menekülteket befogadni az elhíresült görögországi vagy boszniai táborokból.

A politikus eddig sem rejtette véka alá, hogy a Merkel-féle Wilkommenskulturt, a menekültek befogadását ő más szabályok mentén látná helyesnek.

Ezúttal azonban álláspontját bővebben kifejtve azt nyilatkozta a Funke médiacsoport lapjainak: az egész Európai Unió kötelessége az, hogy a helyszínen segítsen a Balkánon vagy a görög szigeteken tartózkodó menekülteknek. Úgy véli, ezt a „humanitárius katasztrófát” nem lehet megoldani azzal, hogy mindenki Németország felé veszi az irányt, ahol befogadásra lelnek. „Ez az út már nem nyitott” – szögezte le.

Friedrich Merz
Fotó: MTI/EPA/Bodo Schackow

CDU elnökjelöltje közös európai menekültügyi és bevándorlási politika kialakítását szorgalmazza, a menekültek elosztásának, befogadásának és szükség esetén hazaszállításának megszervezését tekintve – döntően az európai külső határokon. Merz azt is kijelentette: a legjobb az lenne, ha ezek az emberek eleve nem indulnának el hazájukból.

„Európának megállapodást kell kötnie a származási és a tranzitországokkal annak érdekében, hogy elejét vegye a Földközi-tengeren keresztül zajló, illegális és életveszélyes migrációnak” – szögezte le.

Úgy véli, Németország a kitoloncolások tekintetében sajnos nem volt elég következetes az elmúlt években, és ezen is változtatni kell, azzal együtt, hogy ennek nyilvánvalóan humanitárius korlátai vannak.

A Frankfurter Allgemenie Zeitung felidézi Merz fenti nyilatkozataival kapcsolatban, hogy a szíriaiak kitoloncolásának tilalma Németországban az év végén lejárt, az illetékesek pedig nem tudtak megállapodni a hosszabbításról. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy az év elejétől újra lehetőség nyílik arra, hogy a veszélyesnek minősülő személyeket, a bűnözőket előzetes vizsgálat után visszaküldjék Szíriába.

CDU január közepén esedékes kongresszusán három jelölt között dől el az elnöki székért folyó „harc”: Friedrich Merz, Armin Laschet és Norbert Röttgen pályázik Annegret Kramp-Karrenbauer (Angela Merkel kancellár kormányának védelmi miniszterének) elnöki székére. Közülük sokak szerint Merz a legesélyesebb, aki már hosszú idő óta a kereszténydemokraták Merkel-ellenes jobbszárnyának kulcspolitikusa.

Nagy valószínűséggel az új CDU-elnök váltja majd Angela Merkelt a kancellárságban – olvasható a V4NA Hírügynökség cikkében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.