
Erős földrengés pusztított Nápolyban
Megkezdték a károk felmérését.
Közel ötszáz embert vettek őrizetbe Brüsszelben vasárnap, miután a kormány koronavírus ellen bevezetett intézkedései miatt tüntettek – annak ellenére, hogy a hatóságok megtiltották a demonstrációt a járvány terjedésének veszélyeire hivatkozva.
A helyi média tudósításából kiderül, hogy a rendőrség először oszlatni próbálta a tömeget a belga fővárosban, majd letartóztatásokba kezdett – írja a Politico.
Alexander De Croo, Belgium miniszterelnöke múlt héten jelentette be, hogy az ország március elsejéig betilt minden olyan be- és kiutazást, amely nem minősül elengedhetetlennek. A már meglévő szabályozások nem változtak: maradt az éjszakai kijárási tilalom, a kötelező távmunka, valamint a vendéglátóhelyek zárvatartása. Belgiumban október végén meghaladta a húszezret a napi új koronavírusos esetek száma, az akkor meghozott szigorú intézkedésekkel azonban jelentősen csökkent ez az adat, január 31-én 2316 új fertőzöttet regisztráltak.
Amszterdam központjában mintegy hatszáz ember tüntetett tegnap délután, akik ezzel megszegték a távolságtartásra és a maszkviselésre vonatkozó szabályokat. A rendőrség körülbelül harminc embert vett őrizetbe, ám az illegális megmozdulás így is békésnek mondható a múlt heti tüntetéssorozathoz képest, amelynek során közel hétszáz rendbontót vettek őrizetbe.
Az előző héten három napig tartó demonstráció azután tört ki országszerte, hogy a holland kormány hosszas megfontolás után – a második világháború óta először – bevezette a kijárási tilalmat este fél 9 és reggel fél 5 között a járvány terjedésének lassítása érdekében. A rendbontók tüzet gyújtottak, üzleteket fosztottak ki, illetve petárdákkal és kövekkel dobálták a kiérkező rohamrendőröket, akik könnygázt és vízágyút is bevetettek a tömeg feloszlatására.
Bécsben tüntetők ezrei néztek farkasszemet a rohamrendőrökkel, akik megpróbálták megakadályozni, hogy elfajuljon a helyzet.
A hatóságok előre betiltottak több hétvégére tervezett felvonulást is, beleértve az Osztrák Szabadságpártét (FPÖ), amely már többször hangot adott nemtetszésének a kormány intézkedéseivel kapcsolatban. A vasárnapi tüntetők közül sokan az FPÖ támogatóinak vallották magukat, és azt kántálták, hogy Sebastian Kurz osztrák kancellárnak távoznia kell – közölte a Reuters hírügynökség.
Ausztriában december 26. óta már a harmadik országos zárlatot rendelte el a kormány, amelynek során zárva tartanak a nem alapvető fontosságú üzletek és számos szolgáltatás.
Az MTI tudósítása szerint Prágában mintegy másfél-kétezer ember tüntetett vasárnap délután. A résztvevők kormányellenes jelszavakat skandáltak és követelték a szabad mozgást, valamint a kormányzati korlátozások megszüntetését.
A demonstrációt azután rendezték, hogy a cseh kormány az ország súlyosbodó helyzetére való tekintettel péntek éjféltől szigorított a koronavírus elleni óvintézkedéseken. Az új jogszabály tiltja a külföldi állampolgárok beutazását Csehországba – ahogyan erről lapunk is beszámolt. Az intézkedésekre azért volt szükség, mert óriási a cseh kórházakra nehezedő nyomás, ahol változatlanul hatezer körül van a kezeltek száma.
Megkezdték a károk felmérését.
Közzétette a Fehér Ház az elnök orvosának levelét.
Csökkennének az agrártámogatások, nőne az ukrán befolyás.
Az orosz bankok, energiaszektor és hadiipar is célpont lett.
Megkezdték a károk felmérését.
Közzétette a Fehér Ház az elnök orvosának levelét.
Csökkennének az agrártámogatások, nőne az ukrán befolyás.
Az orosz bankok, energiaszektor és hadiipar is célpont lett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.