Az illegális bevándorlás visszaszorításán dolgozik a spanyol kormány

Feministák szankciót követelnek az Ursula von der Leyennel kapcsolatos „Sofagate”-ügy miatt; csak a beoltottakat mentenék a Saint Vincent-i vulkánkitörés helyszínéről. Franciaországban „vakcinavadászok” állnak sorban oltásért; a spanyol kormány a maffia ellen is harcol.

2021. 04. 12. 16:33
Arguineguín, 2021. március 9. Európába igyekvõ illegális bevándorlók a parton, miután a Kanári-szigetekhez tartozó Gran Canaria szigetén fekvõ Arguineguín kikötõjébe érkeztek 2021. március 9-én. Egy csónakban 49 migráns utazott, közülük öt a tengerbe fulladt, amikor a spanyol tegeri mentõszolgálat rájuk talált 250 kilométerre a Kanári-szigetektõl, az áldozatok közül egynek a holttestét sikerült a mentõhajó fedélzetére venni. MTI/EPA/EFE/Angel Medina G. Fotó: Angel Medina G.
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feministák követelik Charles Michel lemondását a „Sofagate”-ügy miatt

Európai női jogi szervezetek levelet küldtek Charles Michelnek, az Európai Unió Tanácsának elnökének, amelyben felszólítják Michelt a lemondásra a „Sofagate” néven elhíresült jelenet miatt. Eszerint Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke és Charles Michel múlt héten Erdoğan török államfővel tárgyalt, és a török fél a két vendég számára csak egy fotelt készített a tárgyalóterembe, amelyen Michel azonnal helyet foglalt, így Von der Leyen csak a kanapéra tudott leülni.

A nőjogi aktivisták által indított petíciót két nap alatt 2500 nő írta alá Európa-szerte, a petícióban a szerzők és az aláírók azzal vádolják Charles Michelt, hogy a jelenetnél nemcsak Von der Leyent, hanem általában a női nemet sértette meg. Ezért felszólítják Charles Michelt a lemondásra.

Forrás: The Brussels Times

Csak a beoltottakat mentenék a Saint Vincent-i vulkánkitörés helyszínéről

Saint Vincent szigetét a múlt pénteken váratlanul kitört La Soufrière vulkán fenyegeti kataklizmával, a terület egyelőre élhetetlenné vált a levegőbe, házakra és talajra került hatalmas mennyiségű hamu miatt. A miniszterelnök, Ralph Gonsalves bejelentette, hogy a szomszédos Barbados és Saint Lucia szigetek azonban készek fogadni a Saint Vincentről evakuált embereket, azonban csak azokat, akiket már beoltottak a koronavírus elleni vakcinával.

A kijelentésről a CBS News, amerikai televízió már úgy tudósított, hogy az evakuálásnál csak a beoltott emberek léphettek a hajók fedélzetére, holott a két vállalat nem hirdette meg ezt a szigorú feltételt sajtóközleményében.

A mentéshez meghirdetett feltételt súlyosbítja az a körülmény, hogy a sziget lakosai nem is juthattak hozzá az oltóanyaghoz, ugyanis az első vakcinaszállítmányok mindössze két nappal a vulkánkitörés előtt érkeztek a szigetre. A szigeten 3200 lakost egyelőre helyi iskolákban, templomokban és hotelekben helyeztek biztonságba.

Forrás: Twitter, Sputnik News

Franciaországban „vakcinavadászok” állnak sorban esténként az oltásért

Franciaországban minden este emberek százai állnak sorban az oltóközpontok előtt abban a reményben, hogy hozzájutnak az aznap eloltott oltóanyagokból maradt dózisokhoz. A sorban állók között vagy azok várakoznak, akik már jogosultak lennének az oltás felvételére, de egyelőre nem tudtak oltási időpontot szerezni, vagy azok, akik az oltási terv szerint hivatalosan még nem jogosultak az oltásra, de ha a vakcinát a felbontás miatt egyébként ki kellene dobni, akkor megkaphatják azt.

A vakcinavadászokat egy ideje már a Covidliste nevű várólista is segíti, amelyre az interneten keresztül lehet regisztrálni. A regisztráció alapján egy rendelkezésre álló last minute oltás esetén a várakozót értesítik, akinek öt percen belül kell visszajeleznie, hogy meg tud-e jelenni az általa korábban kiválasztott oltási helyszínen.

Forrás: Sputnik News

A spanyol kormány továbbra is az illegális bevándorlás és a maffia ellen küzd

Algéria után Pedro Sánchez kormányfő most Szenegál vezetőjével, Macky Sallal találkozott Dakarban, pénteken. A megbeszélés végén aláírtak egy egyezséget, amellyel megújították a két ország közötti korábbi szövetséget. A dokumentumban egyebek mellett az illegális bevándorlás és a maffia visszaszorítását tűzik ki célul. Spanyolország, csakúgy, mint Algéria esetében, Szenegállal is együtt működne a szabályozott migrációs útvonalak kialakításában. Az illegálisan spanyol földre lépett

szenegáliakat fokozatosan haza fogják szállítani.

Forrás: Agencia EFE

(Borítókép: Európába igyekvő illegális bevándorlók a parton, miután a Kanári-szigetekhez tartozó Gran Canaria szigetén fekvő Arguineguín kikötőjébe érkeztek 2021. március 9-én Forrás: MTI/EPA/EFE/Angel Medina G.)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.