Titokzatos mérgezések miatt kutatnak az algériai tengerparton
Oroszország megváltoztathatja a háború menetét
Oroszország csütörtöki lépése aggasztó irányt jelez az ukrajnai háború eszkalációjában.
Titokzatos mérgezések miatt kutatnak az algériai tengerparton
Az Algéria északi részén fekvő Ténès település tengerpartjáról kétszáz embert kellett kórházba szállítani, mert mindannyian rosszul lettek, miután fürödtek a tengerben. Az érintett tengerparti szakaszon három strandot lezártak a hatóságok, amíg a rosszulléteket kiváltó okot megtalálják.
A lehetséges okok között a régióban közlekedő tanzániai hajóról származó mérgező gázt vagy pedig szintén mérgező, mikroszkopikus méretű algákat sejtenek a szakemberek, de a kérdésre egyelőre nem találták meg a választ.
A tengervíz vizsgálatát egy 36 fős gárda kezdte meg, közöttük profi búvárok is, akik szintén mérgezést szenvedtek a bevetés közben. A kórházba szállított fürdőzőket azóta hazaengedték, a mérgezés nem halálos, az esetek többségében mindössze erős hányingerrel, rosszulléttel és bevörösödött szemekkel jár.
Forrás: fr.sputniknews.com
Tüntettek Spanyolországban egy meggyilkolt homoszexuális fiatal miatt
Ezrek tüntettek Spanyolországban hétfőn, hogy igazságszolgáltatást követeljenek egy hét végén meggyilkolt homoszexuális fiatal ügyében. Coruña városában támadtak rá szombat éjjel a 24 éves Samuelre egy szórakozóhely mellett. Olyan súlyos sérüléseket szenvedett az őt ért verések következtében, hogy a kórházban nem tudták megmenteni az életét. A rendőrség egyelőre senkit sem tartóztatott le a gyilkosság miatt, még keresik az elkövetőket. Hétfőn több ezer ember vonult utcára Spanyolország több városában, hogy tiltakozzon a homofób támadás és a gyűlöletkeltés ellen. A madridi megmozduláson egy embert letartóztattak, mert erőszakoskodott néhány résztvevővel. A dél-európai országban múlt héten fogadta el a kormány az LMBTQ-emberek jogait védő és a nemi önrendelkezést már 14 éves korban engedélyező transztörvényt, melynek értelmében a jövőben gyakorlatilag mindenki büntethetővé válik, aki akár egy szóval is megsérti vagy bármilyen élethelyzetben diszkriminálja az LMBTQ-társadalom valamelyik tagját.
Megkezdődött a vita Franciaországban: visszautasítható-e a kötelezővé tett oltás?
A francia egészségügyi miniszter, Olivier Véran múlt heti bejelentését követően, amely szerint a francia kormány a kötelező koronavírus elleni oltás törvényi hátterén dolgozik, megkezdődött a társadalmi vita: elutasíthatják-e az állampolgárok a kötelező immunizációt, illetve milyen – például munkahelyi – szankciókkal járhat együtt az ellenszegülés?
Egy francia munkaügyi jogász szerint az új törvény fogja ezt a kérdést (is) szabályozni, de annak megjelenése és hatályba lépése előtt egy munkáltató sem kényszerítheti a munkavállalót oltásra. A munkáltató azonban elrendelheti a dolgozó kötelező otthoni munkavégzését, vagy akár olyan munkakörbe irányíthatja át a munkavállaló szerződésének akár egyoldalú módosításával (jogsértés nélkül), amellyel a többi munkavállaló joga az egészséghez nem sérül. Akkor is, ha az új munkakörrel az oltást elutasító dolgozó nem ért egyet.
Forrás: fr.sputniknews.com
Marokkóban a repülőtérről egyenesen a börtönbe vitték a Marseille-ben tanuló diáklányt az iszlám vallás megsértése miatt
Marokkóban három és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek egy Marseille-ben tanuló orvosegyetemista lányt, amiért „megsértette az iszlám vallást”.
A 23 éves, olasz–marokkói származású nő nyári vakációját akarta Marokkóban tölteni. A Marseille-ben élő diáklányt azonban a rabati repülőtérre érkezésekor már a helyi hatóságok várták a korábban kiadott körözési és elfogatási parancs alapján. A marokkói rendőrök a diákot azonnal letartóztatták és egyenesen a börtönbe vitték, ahol a helyi bíróság ítélete alapján akár három és fél évet is tölthet elzárva.
A marokkói hatóságok indoklásában az állt, hogy a fiatal nő „súlyosan megsértette az iszlám vallást”, amikor a Facebookon gúnyos, szatirikus üzeneteket posztolt az iszlám vallásnak az alkoholfogyasztást tiltó rendelkezéseivel kapcsolatban. Az észak-afrikai állam bírósága arra a törvényre hivatkozik, amely tiltja és bünteti bármilyen, az iszlám vallást sértő vagy támadó tartalom terjesztését.
Forrás: valeursactuelles.com
(Borítókép: Utcakép Rabat Kasba Oudaja városrészében Fotó: MTI/EPA/Jalal Morchidi)
Oroszország csütörtöki lépése aggasztó irányt jelez az ukrajnai háború eszkalációjában.
Van mit javítani a két ország kapcsolatában, de azért biztató jelek is akadnak.
Bondi jelölése mérföldkő lehet az igazságszolgáltatás reformjában.
Jelentős késéseket és fennakadásokat okozott csütörtökön a hóvihar Párizsban.
Miért bukik a német autóipar? És hol javíthat Magyarország?
Máris megdőlt Mike Tyson rekordja, miután Lennox Lewis korábbi legyőzője 59 évesen ütötte ki ellenfelét
Itt az újabb Andrei Mangra botrány! Egy boltban balhézott a táncos
Beszakadt a forint, ez állhat a szabadesés hátterében
Házasság első látásra: Zolit tönkretette felesége
Szerződést bontott csapatkapitányával az Újpest
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Az F1-es Las Vegas-i Nagydíj első szabadedzése élőben
Szoboszlai Dominik szenzációs szabadrúgása beleillik a sorba + videó
Gonosz volt a főispán?
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Oroszország csütörtöki lépése aggasztó irányt jelez az ukrajnai háború eszkalációjában.
Van mit javítani a két ország kapcsolatában, de azért biztató jelek is akadnak.
Bondi jelölése mérföldkő lehet az igazságszolgáltatás reformjában.
Jelentős késéseket és fennakadásokat okozott csütörtökön a hóvihar Párizsban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.