Harci robotokat mutattak be Putyinnak (videóval)

Az orosz elnök a Zapad 2021 hadgyakorlatot tekintette meg.

MTI
2021. 09. 14. 10:03
SOJGU, Szergej; PUTYIN, Vlagyimir
Mulino, 2021. szeptember 13. Vlagyimir Putyin orosz elnök (j) és Szergej Sojgu védelmi miniszter a Zapad-2021 (Nyugat-2021) fedõnevû orosz-fehérorosz közös stratégiai hadgyakorlaton a Nyizsnij Novgorod térségében lévõ mulinói gyakorlótéren 2021. szeptember 13-án. MTI/EPA/Szputnyik/Szergej Szavosztyanov Fotó: Szergej Szavosztyanov
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Harci robotokat mutattak be Vlagyimir Putyin orosz elnöknek hétfőn a Zapad 2021 (Nyugat 2021) orosz–belarusz stratégiai hadgyakorlaton a Nyizsnyij Novgorod megyei Mulino lőtéren orosz hírügynökségek jelentése szerint. Putyinnak, aki helikopterrel érkezett a harcálláspontra, Valerij Geraszimov vezérkari főnök jelentette, hogy a hadgyakorlatnak az elnök-főparancsnok által megszemlélt fő szakaszában 

20 ezer katona és 5600 egységnyi haditechnika, köztük 160 harckocsi, valamint egyaránt több mint száz repülőgép és helikopter vett részt. 

A manővereken Geraszimov hadseregtábornok szerint 150 külföldi megfigyelő is jelen volt.

Szergej Sojgu védelmi miniszter felhívta az elnök figyelmét arra, hogy a gyakorlaton három kilométeres hatótávolságú páncéltörő irányított rakétákat hordozó harci robotok vettek részt. Orosz hírügynökségek szerint a Zapad 2021-en először alkalmaztak Uran–9-es és Nyerekta típusú felderítő és tűzvezető robotokat.

Az orosz védelmi minisztérium közleményt adott ki, amelynek értelmében az Uran–9-esek a gyakorlaton három–öt kilométeres távolságból Ataka rakétarendszerekkel, reaktív gyalogsági lángszórókkal, valamint 30 milliméteres lövegekkel és géppuskákkal semmisítették meg a feltételezett ellenség élőerejét és páncélozott járműveit. A Nyerekta robotokat felderítésre és az alegységek tűztámogatására vetették be. Fegyverzetük egy 12,7 milliméteres Kord golyószóróból és egy 30 milliméteres AG–30M típusú gránátvetőből állt.

Az aknamezőkön való úthaladáshoz Uran–6 aknaszedő rendszereket is használtak. A robotokat a Karier taktikai lézerrendszer támogatta, amely felderítés és megfigyelés optikai eszközeit azonosította és fojtotta el.

Putyinnak bemutatták a legújabb, Epoha harci modullal felszerelt B–19-es páncélozott személyszállító harcjárműveket is. A hadgyakorlat fő szakaszában az orosz alegységek örmény, fehérorosz, indiai, kazah, kirgiz és mongol csapatokkal együttműködve gyakorolták az ellenséges támadás visszaverését, a manőverező védekezést, a koncentrált tűzcsapást és egy feltételezett ellenséges csoport betörésének leküzdését.

A múlt péntektől csütörtökig tartó idei gyakorlatra 200 ezer főnyi személyi állományt, mintegy 80 repülőgépet és helikoptert, valamint 760 haditechnikai eszközt, köztük 290 harckocsit, 240 ágyút, rakétavetőket és aknavetőket, valamint 15 hajót is mozgósítottak. Fehéroroszországba mintegy 2500 orosz katonát vezényeltek át.

A hadgyakorlat az orosz és a belarusz katonai vezetés szerint védelmi jellegű. A moszkvai katonai tárca vasárnapi közlése szerint a gyakorlaton részt vevő csapatok várhatóan október közepén térnek vissza állomáshelyükre.

Borítókép: Vlagyimir Putyin orosz elnök megtekinti a hadgyakorlatot. Forrás: MTI/EPA/Szputnyik/Szergej Szavosztyanov

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.