Kitört az Aszo vulkán, amely legutóbb 2019-ben mutatott aktivitást

Japánban 110 aktív vulkán van, és közülük 47-et tartanak folyamatos megfigyelés alatt.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2021. 10. 20. 11:23
Kuszaszenri, 2021. október 20. Az Aszo tűzhányó kitörése a délnyugat-japáni Kumamoto prefektúrában fekvő Kuszaszenriből nézve 2021. október 20-án. A Japán Meteorológiai Ügynökség szerint a kráterből mintegy 3500 méteres magasságig emelkedett fel a vulkáni hamu. MTI/AP/Kyodo News Fotó: - Forrás: MTI/AP/Kyodo News
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kitört Japán legnagyobb működő vulkánja szerdán, a délnyugati Kjúsú szigetén – közölte a japán meteorológiai szolgálat. A tájékoztatás szerint a tűzhányóból 3500 méter magas hamufelhő tört elő.

Egyelőre nincsenek értesülések sérültekről vagy jelentősebb károkról a turisták körében kedvelt kirándulóhely térségéből.

A hatóságok mindemellett magasabb fokozatú riadót hirdettek, és felszólították az embereket, hogy kerüljék el az 1592 méter magas hegyet. Figyelmeztettek arra is, hogy a Nakadake-kráter egy kilométeres körzetében vulkanikus törmelék szóródhat szét, illetve piroklasztikus folyamok alakulhatnak ki. Az Aszo legutóbb 2019-ben mutatott aktivitást. Japánban 110 aktív vulkán van, és közülük 47-et tartanak folyamatos megfigyelés alatt. 2014 szeptemberében 63 ember halt meg az Ontake vulkán kitörésekor. Ez volt az elmúlt kilencven év legsúlyosabb vulkánkitörése a szigetországban.

Borítókép: Az Aszo tűzhányó kitörése a délnyugat-japáni Kumamoto prefektúrában fekvő Kuszaszenriből nézve 2021. október 20-án. Fotó: MTI/AP/Kyodo News

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.