Európában tíz százalékkal nőtt a koronavírusos halálesetek száma

A kontinens ismét a pandémia epicentruma lett, ahogyan egy évvel ezelőtt.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2021. 11. 10. 9:18
Bukarest, 2021. október 12. Az új koronavírus előidézte Covid-19 betegségben szenvedő páciens a bukaresti Bagdasar-Arseni kórház koronavírus-részlegként működő intenzív osztályának folyosóján 2021. október 12-én. Romániában csaknem 17 ezer új fertőzöttet regisztráltak, és ez a járvány kitörése óta a legmagasabb napi esetszám az országban. Ezen a napon 442 ember meghalt a vírus okozta betegségben. MTI/AP/Andreea Alexandru Fotó: Andreea Alexandru Forrás: MTI/AP
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy hét alatt Európában hét százalékkal nőt a koronavírussal fertőzöttek száma, és tíz százalékkal a halálos áldozatok száma, miközben globálisan a fertőzöttek száma egy százalékkal nőtt az előző héthez képest, az elhalálozásoké pedig négy százalékkal csökkent – közölte szerdára virradóra közzétett összesítésében az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A vizsgált időszakban, november 1-től 7-ig az európai térségben több mint 1,9 millióval nőtt a fertőzöttek száma, és 26,7 ezer ember halt meg. A WHO hangsúlyozza, hogy miközben az európai térségben tíz százalékkal nőtt a halálesetek száma, a világ többi öt régiójában csökkent. Globális viszonylatban Európára jutott a fertőzöttek 63 és a halálesetek 55 százaléka. Az európai térségen kívül csak Afrikában nőtt a fertőzöttek száma, ott három százalékkal. A többi régióban csökkenés volt az előző héthez képest, Délkelet-Ázsiában tizenhárom, a déli csendes-óceáni térségben két, Amerikában öt, a Földközi-tenger keleti térségében pedig két százalékos. A halálesetek száma jelentős mértékben csökkent Délkelet-Ázsiában (29) és Afrikában (27).

Siddhartha Datta, a WHO európai regionális vakcinatanácsadója már a múlt csütörtöki sajtótájékoztatóján megállapította, hogy 

Európa ismét a pandémia epicentruma lett, ahogyan egy évvel ezelőtt.

November 1-től 7-ig 3 103 186 új fertőzéses esetet és 48 703 halálesetet regisztráltak világszerte. A legtöbb új fertőzöttet az Egyesült Államokban vették nyilvántartásban, utána Oroszország, Nagy-Britannia, Törökország és Németország következik. A WHO szerint továbbra is vírus delta variánsa „egyeduralkodó”, a minták 99,6 százalékában ezt a vírustörzset azonosították.

Szumja Szvaminatan, a WHO vezető kutatója a Twitteren közvetített tájékoztatóján azt mondta, hogy a veszélyes vírustörzsek megjelenése miatt szükség lehet a Covid–19 elleni vakcinák évenkénti módosítására ugyanúgy, mint a szezonális influenzavírusok esetében történik. Hozzátette, hogy szerencsére a WHO által már jóváhagyott oltások továbbra is hatékonyak az eddig megjelent vírustörzsek ellen, de nem lehet tudni, hogy megjelennek-e a jövőben olyan mutációk, amelyek ellen hatástalanok lesznek.

 

Borítókép: az új koronavírus előidézte Covid–19 betegségben szenvedő páciens a bukaresti Bagdasar-Arseni kórház koronavírus-részlegként működő intenzív osztályának folyosóján 2021. október 12-én (Fotó: MTI/AP/Andreea Alexandru)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.