Varga Judit a hét tézisről: Magyarország letett valamit az asztalra

Magyarország nyílt lapokkal játszott és elindított egy párbeszédet, ami kulcsfontosságú a demokráciában – fogalmazott Varga Judit.

Forrás: Facebook/Varga Judit2021. 11. 02. 12:23
Fotó: Grazmel-Photography
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán Viktor kormányfő a magyar függetlenség napján, június 19-én tartotta azt az ünnepi beszédét, amelyben lefektette Magyarország Európa jövőjéről alkotott téziseit.

Ezt a hét tézist fejtette ki a Facebook-oldalára frissen feltöltött videó tanúsága szerint Varga Judit. 

– Magyarország letett valamit az asztalra, nyílt lapokkal játszott és elindított egy párbeszédet, ami szintén kulcsfontosságú a demokráciában  – jelentette ki az igazságügyi miniszter, hozzátéve, hogy mindezt Magyarország több kritikusa is elismerte.

Varga Judit az alábbiak szerint foglalta össze a hét pontba szedett javaslatokat:

  • Az első, hogy szerintünk Brüsszelnek nem szabadna szuperállamot építenie. Nem hisszük, hogy a nemzetállamokon való felülkerekedés volna a helyes irány.

Nemet mondunk az európai birodalomra, mert hisszük, hogy színeinket meg kell őrizni. Az egység épp ugyanolyan fontos, mint a sokszínűség.

  • Második pontként úgy gondoljuk, hogy az integráció egy eszköz, egy cél, de semmiképen sem öncél. Ezért ezt az egyre szorosabbá váló uniós koncepciót meg kell szüntetni. A mélyebb integrációra csak azokon a helyeken törekedjünk, ahol annak van hozzáadott értéke.

Azonban az egyre mélyebb és mélyebb integráció öncélú erőltetése csak az együttműködés kárára volna.

  • Harmadszor: úgy gondoljuk, hogy a döntéseket a választott vezetőknek kell meghozniuk. Nemet mondunk a jogállamiság, a demokratikus akarat és képviselet kiszervezésére a civil társadalmi szervezeteknek.

A választott vezetőknek kell az unió mozgatórugóinak lenniük, nem pedig olyan NGO-knak, amelyeknek politikai felelősségük sincs.

  • A negyedik: az európai integráció erejét a közös gazdasági sikerek biztosítják. Ha nem tudjuk megbecsülni egymás sikereit, és nem tudjuk megtalálni a szinergiákat e sikerek között, akkor az egész uniónak nincs jövője.

Összpontosítsunk az egyes tagállamok eredményeire, hiszen azzal, hogy minden egyes tagállam erősebb, azzal az egész közösség is erősebb lesz.

  • Ötödször: a következő évtized a veszélyes kihívások időszaka lesz: tömeges migráció és globális járványok fenyegetnek, ezért meg kell védenünk az európai embereket. Az erőfeszítéseinket az ilyen újszerű kihívásokra kell összpontosítanunk.

     

  • Hatodszor: helyre kell állítanunk a demokráciát Európában. A nemzeti parlamentek szerepét meg kell megerősíteni.

Az Európai Parlament egy olyan intézménnyé vált, amely csak a saját ideológiai érdekeiért él, de nem feltétlenül szolgálja az egész közösség érdekeit.

  • És ceterum censeo: Szerbiát fel kell venni az Európai Unióba, mert úgy gondoljuk, hogy az Európai Uniónak sokkal  nagyobb érdeke fűződik a nyugat-balkáni országok integrálásához, mint fordítva.

Borítókép: Facebook/Varga Judit

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.