A bizottsági közlemény Jutta Urpilainen nemzetközi partnerségekért felelős uniós biztost idézte, aki hangsúlyozta: a program elindításával szeretnék felerősíteni a civil társadalom hangját, megerősíteni a szerepét, és rávilágítani a helyi közösségek, különösen a fiatalok, a nők és a kiszolgáltatott emberek gondjaira a szóban forgó térségben.
Kiemelte, a civil társadalmi szervezetek egyedülálló partnerek a helyi lakosság elérésében, megerősítésében, képviseletében és védelmében.
– A civilek a változás motorjai az egyenlőségért és az igazságosságért folytatott küzdelem frontvonalán
− tette hozzá.
A közleményben kiemelték továbbá: a civil szervezetek létfontosságúak az emberi jogok, a jogállamiság, a demokrácia és a stabilitás biztosításához. Segítenek emellett olyan külső uniós programok kidolgozásában és végrehajtásában, amelyek csökkentik az egyenlőtlenséget, és teljesítik a 2030-ig szóló, emberi jogokat is érintő uniós menetrend központi kötelezettségvállalásait.
Az uniós program célzott támogatást nyújt az EU-n kívül tevékenykedő civil szervezeteknek, növeli részvételüket a szakpolitikai párbeszédben, és hozzájárul a munkájuk számára kedvező környezet kialakításához − tette hozzá az Európai Bizottság.
Borítókép: Az Orvosok Határok Nélkül egyik egészségügyi dolgozója vizsgál meg egy pácienst a Közép-afrikai Köztársaságban (Fotó: Npr.org)