Nancy Pelosi
Pelosi házelnök fia, az ifjabb Paul Pelosi több ezer dollárt kapott egy olyan munkáért, amelyhez nem rendelkezett szükséges képesítéssel.
Valójában azért alkalmazták, hogy befolyást szerezzenek politikus édesanyjánál. (Ugyanaz a cég, amelyik fizetett neki, kapcsolatban áll Clintonékkal is).
Paul – Hunter Bidenhez hasonlóan – tagja egy energetikai vállalat igazgatótanácsának, és munkája miatt Ukrajnába is utazott 2017-ben.
És – ami a legjobb – Nancy Pelosi házelnök még a cég reklámvideójában is szerepelt! Patrick Howley, a National File munkatársa szerint Pelosi házelnök fia, Paul Jr. a Viscoil egyik vezetője volt.
Nem sokkal azután, hogy édesanyja, Nancy Pelosi lett az amerikai képviselőház első női elnöke, ifjabb Paul Pelosi 2007-ben évi 180 ezer dollárért az InfoUSA stratégiai tervezési alelnökeként kapott állást. Ez a vállalat szintén kapcsolatban áll Clintonékkal: vezetője Vinod Gupta, Clinton egyik fő támogatója.
A cég részvényesei a NewsMax információi szerint dühösek voltak azért, mert Gupta elintézte, hogy az InfoUSA 2,1 millió dollár „tanácsadói díjat” fizessen Bill Clinton volt elnöknek, miután az elhagyta a Fehér Házat, és további 1,2 millió dollárt is ígért neki.
Soros György
Soros György már nagyon régóta kapcsolatban áll Ukrajnával. Évekkel ezelőtt interjút készített vele a 60 Minutes, és akkoriban már betette a lábát az országba.
Obama külügyminisztériuma és igazságügyi minisztériuma segített Soros Györgynek abban, hogy megpróbálja ellenőrzése alá vonni Ukrajnát.
Rudy Giuliani, New York volt polgármestere és Trump elnök ügyvédje egy interjúiban azt mondta, hogy az ukrajnai korrupció nem áll meg Bidenéknél. Szerinte Soros György is érintett (a videóban körülbelül a 2. percnél hangzik el):
Bármi volt is Soros ukrajnai szerepvállalása, elég jelentős volt ahhoz, hogy Trump elnök megválasztása után Sorost is bevonják az Oroszországgal való állítólagos összejátszás vizsgálatába. Az Epoch Times számolt be erről:
Soros György milliárdos és egy New York-i és kaliforniai gazdag adományozókból álló csoport 50 millió dollárral támogatta Christopher Steele volt brit kém, a Fusion GPS kutatócég és Dianne Feinstein demokrata szenátor egykori segítőjének Oroszországgal kapcsolatos magánnyomozását. A leleplezés a képviselőház hírszerzési bizottsága által április 27-én közzétett, a 2016-os választásokba való orosz beavatkozásról szóló végleges jelentés része. A jelentés arra a következtetésre jut, hogy nincs bizonyíték a Trump-kampány és Oroszország közötti összejátszásra.
„A jelentés egyik lábjegyzete szerint Daniel Jones, a Penn Quarter Groupot (PQG) vezető korábbi Feinstein-asszisztens 2017 márciusában azt mondta az FBI-nak, hogy a Fusion GPS-szel együtt egy olyan projekten dolgozott, amelyet 7-10 gazdag, elsősorban New Yorkban és Kaliforniában található adományozó finanszírozott, akik körülbelül 50 millió dollárt biztosítottak.”
Az egyik dolog, amit most már tudhatunk, és amit Soros talán titokban akar tartani, az az, hogy a hírek szerint át akarta venni az ukrajnai olaj- és gázipart.
Ennek John Solomon, a Hill újságírója járt utána:
Soros György nagy tétben fogadott volna a legutóbbi (2016-os) amerikai elnökválasztáson. Egyrészt arra, hogy Hillary Clinton lesz az elnök. Másrészt arra, hogy az ukrán kormányt a saját ízlése szerint alakíthatja át, és hogy üzleti birodalma termékeny talajra találhat a volt szovjet államban.
Így amikor 2016 tavaszán Donald Trump menetelése a Fehér Ház felé felgyorsult, a Soros-csapat a külügyminisztérium csúcsára ment, hogy megvédjen néhányat ezekből a befektetésekből – derül ki a minisztérium nemrég nyilvánosságra hozott feljegyzéseiből, amelyek ritka betekintést nyújtanak a demokrata adományozó rendkívüli hozzáféréseibe az Obama-kormányzathoz.
A Citizens United konzervatív csoport által az információszabadságról szóló törvény alapján megszerzett feljegyzések szerint Victoria Nuland, az akkori helyettes külügyminiszter többször kapott hívásokat, e-maileket Sorostól, és találkozott is vele.
Mindez felveti a kérdést, hogy milyen szintű korrupció folyhat Ukrajnában Obama, Bidenék, John Kerry, Clintonék, Pelosi házelnök, Mitt Romney és Soros György részvételével? A Tűzfalcsoport cikke szerint hatalmas.
Az eredeti cikk ITT olvasható.
Borítókép: Soros György (Fotó: MTI/Európai Parlament/Philippe Buissin)