Dennis Rodman most Moszkvában békítene

A „kosárlabda nagykövete” korábban Észak-Koreában már megcsillogtatta diplomáciai tudását.

2022. 08. 22. 18:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Megkaptam az engedélyt, hogy Oroszországba utazzak és segítsek Brittney Grinernek. Amint lehet, indulok – nyilatkozta az amerikai NBC Newsnak Dennis Rodman egykori kosárlabdasztár, aki a profikarrierjét követően többször is megcsillogtatta diplomáciai képességeit. Ahogy azt lapunk is megírta korábban, a kétszeres olimpiai bajnok amerikai kosárlabdázó Brittney Grinert februárban tartóztatták le Moszkvában drogbirtoklás miatt, augusztusban pedig kilenc év börtönbüntetésre ítélték. – Grinert jogtalanul tartják fogva – ismertette az amerikai álláspontot Ned Price, a külügyminisztérium szóvivője. Joe Biden amerikai elnök adminisztrációja a hírek szerint jelenleg egy rabcserén dolgozik, a sportolót és Paul Whelan volt amerikai tengerészgyalogost cserélnék el Viktor Bout orosz fegyverkereskedőért cserébe. A Kreml nyitottnak mutatkozott az ügyben.

GRINER, Brittney
Fotó: Jurij Kocsetkov

 

Valószínűbb, hogy többet árt, mint segít 

 

– nyilatkozta Dennis Rodman útjáról a Biden-adminisztráció egy magas rangú tisztviselője, aki hozzátette: a hivatalos csatornákon kívüli tárgyalások csak megnehezítik és akadályozzák a szabadulást. A magát kosárlabda-nagykövetnek leíró egykori NBA-sztárnak ugyanakkor már voltak diplomáciai sikerei. 2014-ben jelentős szerepe lehetett az amerikai Kenneth Bae szabadon engedésében, akit az észak-koreai hatalom megdöntésének tervével vádoltak meg. A „Féreg” becenevű Rodman korábban a barátjának nevezte Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt, aki hatalmas kosárlabda-szurkoló hírében áll, és akit ezért már négyszer meg is látogatott. 

 

Az egykori sztársportoló Vlagyimir Putyin orosz elnököt néhány éve menőnek nevezte, azt állítva, hogy túlságosan is jól ismeri őt.

 

– Mivel a sportdiplomácia számos esetben túlmutat a hagyományos diplomácián, a politikusok messzebbre merészkedhetnek benne – nyilatkozta a The Warsaw Institute Review nevű lapnak Michal Marcin Kobierecki, a Lodz Egyetem politológusprofesszora. Erre szolgálhat példaként, amikor 1995-ben Nelson Mandela egykori dél-afrikai elnök az „Egy csapat, egy ország” szlogennel, a rögbin keresztül egyesítette a megosztott fekete és fehér dél-afrikaiakat, előmozdítva a közös nemzeti büszkeségüket.

 

Borítókép: Dennis Rodman saját márkás ruhájában pózol. (Fotó: Facebook)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.