Iránhoz köthető célpontokra mért csapást az USA

Az amerikai légierő harci gépei kedd éjjel csapásokat mértek az iráni Forradalmi Gárdához köthető létesítményekre Szíriában – tudatta az amerikai hadsereg. A parancsot Joe Biden adta ki.

Forrás: MTI2022. 08. 24. 7:20
-
Dél-kínai-tenger, 2020. július 14. A 2020. július 14-én közreadott képen az Egyesült Államok Légiereje VFA-195 repülõszázadának egyik F/A18E/F Super Hornet negyedik generációs vadászrepülõgépe megközelíti a USS Ronald Reagan nukleáris repülõgép-hordozót egy dél-kínai-tengeri hadigyakorlaton július 25-én. Mike Pompeo amerikai külügyminiszter 2020. július 13-án törvénytelennek nevezte Kínának a 3,5 millió négyzetkilométernyi Dél-kínai-tengerre vonatkozó területi követeléseit. MTI/EPA/US Navy Office of Information/MC2 Samantha Jetzer Fotó: MC2 Samantha Jetzer
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közel-keleti műveletekért felelős Központi Parancsnokság tájékoztatása szerint a támadásokat Deir-ez-Zór tartományban hajtották végre, s az ilyen csapások célja az, hogy a terepen lévő amerikai csapatokat megvédjék az Iránhoz köthető fegyveres csoportok potenciális támadásaitól. Példaként egy augusztus 15-i dróntámadást említettek, amely koalíciós erők és velük szövetséges helyi milíciák egyik létesítménye ellen irányult, de nem követelt áldozatokat.

A Középső Parancsnokság szerint ezek a csapások arányos lépések, melyek az eszkalációt hivatottak megakadályozni, és céljuk a veszteségek kockázatának minimalizálása.

Az elnök adott utasítást a csapások végrehajtására

– tudatta Joe Buccino, a hadsereg szóvivője.

A tájékoztatásból nem derül ki, hogy az amerikai hadsereg milyen eszközöket vetett be, és hány áldozata volt a légi támadásoknak.

Az Egyesült Államok tavaly júniusban mért legutóbb csapást szíriai célpontokra. Jelenleg mintegy kilencszáz amerikai katona van Szíriában, főleg az ország keleti részén. Az amerikai jelenlét a közel-keleti országban még Barack Obama elnöksége idején kezdődött, amikor az amerikai csapatok az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni koalíció katonáiként érkeztek Szíriába.

Irán Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjének egyik fő támogatója. Az Irán által támogatott fegyveres szervezetek legtöbbje Deir-ez-Zórban, az Eufrátesztől nyugatra aktív.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA/US Navy Office of Information/MC2 Samantha Jetzer)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.