Herbert Kickl szerint az osztrák kormánynak követnie kell Magyarország példáját

Herbert Kickl, az ellenzéki Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetője szerint a kormánynak – a magyarhoz hasonlóan – meg kellene kérdeznie az embereket arról, hogy mit gondolnak az Oroszország ellen bevezetett gazdasági szankciókról – olvasható a V4NA hírügynökség cikkében.

Forrás: V4NA hírügynökség2022. 09. 27. 14:42
KICKL, Herbert
Bécsújhely, 2021. június 19. Herbert Kickl volt belügyminiszter, az Osztrák Szabadságpártban (FPÖ) frakcióvezetõje beszél a párt bécsújhelyi rendkívüli kongresszusán 2021. június 19-én. Kickl veszi át a Norbert Hofer lemondása után megüresedett pártelnöki tisztséget miután a delegáltak 88,2 százaléka rá szavazott. MTI/EPA/Daniel Novotny Fotó: Daniel Novotny
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután Orbán Viktor magyar miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy népszavazást tartanak az Oroszország elleni szankciókról, Herbert Kickl, az FPÖ pártelnöke azt javasolta, hogy Ausztria is kövesse Magyarország példáját, hogy az osztrákok is elmondhassák a véleményüket a szankciós politikáról.

„Ezeket a szankciókat Brüsszelben találták ki, és a hanyag szövetségi kormány egyszerűen csak lemásolta őket, de a polgárok azok, akik az infláción keresztül a jólétükkel és a szociális biztonságukkal fizetik meg a számlát az országban. Mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy ezek a térdre kényszerítőt szankciók jobban ártanak Európának és Ausztriának, mint Oroszországnak, amely az energiaárak miatt rekordbevételeket könyvelhet el, és továbbra is háborúban állhat Ukrajnával”

– jelentette ki az ellenzéki pártelnök, aki szerint a fűtési szezon küszöbén egyre több embernek okoz nehézséget az, hogy kifizesse a rezsiszámláit, de rengeteg vállalkozás is a csőd szélére került.

A fekete-zöld koalíció a vörös-baloldali álellenzék aktív támogatásával katasztrofális gazdasági háborúba sodorta hazánkat, és ezzel rövid időn belül veszélybe sodorja mindazt, amit polgárok generációi évtizedek kemény munkájával felépítettek: szilárd jólétet, sikeres vállalkozásokat és társadalmi stabilitást. Az embereknek tehát joguk van ahhoz, hogy közvetlenül szavazhassanak arról, hogy mindezt fel akarják-e áldozni vagy sem!

– fogalmazott Kickl, aki kiemelte azt is, hogy pártja egyáltalán nem fél az emberek véleményétől és döntéseitől, ellentétben a kormánykoalícióval. Az FPÖ egyébként amiatt is kritizálta a szövetségi kormányt, mert – a pártpolitikusok véleménye szerint – az energiaellátást sem tudja majd biztonsággal garantálni a téli hónapokban.

„Több mint nyilvánvaló, hogy az ÖVP és a Zöldek veszélyeztetik az üzemanyag-ellátás biztonságát, különösen a gázolajellátást. A kötelező vésztartalék felszabadítása, immár harmadik alkalommal, 90 napról 65 napra csökkenti az amúgy is csökkentett tartalékot, és mindezt egy energiapolitikai szempontból bizonytalan tél előtti időszakban”

– írja egy közleményében a párt, amely megjegyezte azt is, hogy az illetékes minisztérium szerint a felszabaduló tartalékok legkorábban márciusban tölthetők fel teljesen, de hogy ez valóban így lesz-e, az több mint bizonytalan. 

„Ez azt jelenti, hogy az ellátásunk mesterséges hiányba csúszik, ami minden bizonnyal áremelkedéssel fog járni” – figyelmeztet az FPÖ. 

A párt szerint amit a kormány csinál, az egyáltalán nem válságkezelés, és nem is felelősségvállalás Ausztriáért, hanem a biztonság és a jólét lerombolása.

Borítókép: Herbert Kickl volt belügyminiszter, az Osztrák Szabadságpártban (FPÖ) frakcióvezetője beszél a párt bécsújhelyi rendkívüli kongresszusán 2021. június 19-én (Fotó: MTI/EPA/Daniel Novotny)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.