Phenjan ismét rakétákat lőtt ki a Japán-tenger irányába

Fokozódik a feszültség Észak- és Dél-Korea között, csütörtökön észak-koreai repülőgépek közelítették meg a közös határt.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 10. 14. 10:24
Szöul, 2022. október 13. Nagy hatótávolságú robotrepülõgépekkel végzett észak-koreai kísérletrõl szóló tudósítás egy szöuli pályaudvar tévéképernyõjén 2022. október 13-án. Észak-Korea két robotrepülõgépet lõtt ki kísérleti jelleggel. MTI/EPA/Dzson Hon Kjun Fotó: Dzson Hon Kjun
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Észak-Korea pénteken ismét fegyverkísérletet hajtott végre, ez alkalommal egy rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát indított a Japán-tenger irányába – számolt be a dél-koreai hadsereg. A vezérkari főnökök egyesített bizottsága (JCS) közölte, hogy a rakétát – helyi idő szerint – pénteken hajnali 1 óra 49 perckor indították az észak-koreai főváros, Phenjan közelében lévő Szunan térségéből, és az mintegy 700 kilométert repült, elérte az 50 kilométeres magasságot, miközben hatszoros hangsebességgel haladt.

A két ország közötti feszültség fokozódását mutatja, hogy csütörtökön észak-koreai repülőgépek egy köteléke megközelítette a közös határt, emiatt Dél-Korea kénytelen volt riasztani elfogó vadászgépeit. A tájékoztatás szerint az észak-koreai harci repülőgépek mintegy 25 kilométerre északra repültek el a de facto közös határként szolgáló demarkációs vonaltól.

A dél-koreai Nemzetbiztonsági Tanács (NSC) elítélte Észak-Koreát, és lépéseiket a 2018-as kétoldalú katonai paktum megsértésének nevezte, amely tiltja az „ellenséges cselekedeteket” a határvidéken. Szöul mintegy öt éve először vezetett be egyoldalú szankciókat Phenjan ellen, tiltólistára helyezve 15 észak-koreai személyt és 16, rakétafejlesztésben részt vevő intézményt.

Jun Szok Jol dél-koreai elnök újságíróknak azt mondta, hogy Phenjan „válogatás nélkül hajt végre provokációkat”, az államfő egyben ígéretet tett, hogy határozott ellenintézkedéseket dolgoz ki.

A legutóbbi incidensek azután történtek, hogy a KCNA közölte, Kim Dzsong Un észak-koreai vezető szerdán felügyelte két nukleáris fegyverek szállítására tervezett, nagy hatótávolságú robotrepülőgépek indítását, amelyekkel a katonai egységekhez telepített atomfegyverek megbízhatóságát tesztelték.

Borítókép: Nagy hatótávolságú robotrepülőgépekkel végzett észak-koreai kísérletről szóló tudósítás egy szöuli pályaudvar tévéképernyőjén 2022. október 13-án. Észak-Korea két robotrepülőgépet lőtt ki kísérleti jelleggel (Fotó: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.