Az albániai bűnözők ellen is fellép London és Párizs

Együttműködési megállapodást írt alá Nagy-Britannia és Franciaország a migráció megfékezésére.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 11. 14. 12:58
DARMANIN, Gérald; BRAVERMAN, Suella
Párizs, 2022. november 14. Gerald Darmanin francia (j) és Suella Braverman brit belügyminiszter kezet fog, miután megállapodást írt alá a La Manche-csatornán át Nagy-Britanniába áramló, jórészt embercsempészek szervezte illegális migráció megállítására a párizsi belügyminisztériumban, a Beauvau-palotában 2022. november 14-én. MTI/EPA/AFP pool/Thomas Samson Fotó: Thomas Samson
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelentősen bővíti együttműködését a brit és a francia kormány a La Manche csatornán át Nagy-Britanniába áramló, jórészt embercsempészek szervezte illegális migráció megállítására. A megállapodást Suella Braverman brit és Gérald Darmanin francia belügyminiszter írta alá hétfőn Párizsban. A brit belügyminisztérium tájékoztatása szerint

az egyezmény alapján London tízmillió euróval 72,2 millió euróra növeli a Nagy-Britanniával szemközt fekvő francia partszakaszok ellenőrzéséhez nyújtott hozzájárulását a 2022–2023-as pénzügyi évben.

A brit finanszírozás elősegíti a francia partokon járőröző határvédelmi egységek létszámának 40 százalékos növelését és fejlett technológiájú eszközök – köztük drónok, járőrhelikopterek, térfigyelő kamerák – alkalmazását.

Az egyezményről Londonban és Párizsban kiadott közös közlemény hangsúlyozza, hogy

a brit és a francia hatóságok tavaly több mint 23 ezer, az idén eddig több mint 30 ezer ,csónakokkal megkísérelt illegális átkelést akadályoztak meg a La Manche csatornán, emellett felszámoltak 55 szervezett bűnözői hálózatot és ötszáznál több embert vettek őrizetbe.

A brit belügyminisztérium hétfői tájékoztatása szerint a brit és a francia bíróságokon 2020 óta 140 elmarasztaló ítélet született az embercsempészethez köthető bűncselekmények ügyében, és az elítéltekre együttesen 400 évnyi szabadságvesztést róttak ki.

A közös közleményben olvasható, hogy Nagy-Britannia és Franciaország külön munkacsoportot hoz létre a Nyugat-Európába és Nagy-Britanniába irányuló illegális migrációból hasznot húzó, növekvő számú albániai bűnözői csoportok elleni fellépésre.

A kommüniké hangsúlyozza ugyanakkor, hogy még mindig növekszik a La Manche csatornán csónakokkal megkísérelt átkelések száma, és ezért még tovább kell erősíteni a brit–francia együttműködést.

A brit védelmi minisztérium hétvégi adatai szerint meghaladta a 40 ezret azoknak a száma, akik az év eleje óta illegálisan átkeltek Nagy-Britanniába az európai kontinensről. A tárca összesítése alapján egy nap alatt, szombaton 22 csónakon 972-en értek partot Anglia déli és keleti térségeiben. Ez azt jelenti, hogy 2022 eleje óta eddig 40 885-en kíséreltek meg bejutni Nagy-Britanniába a La Manche csatornán keresztül. Tavaly egész évben nem érte el a 30 ezret a csónakokon átkelők száma. A londoni védelmi minisztérium adatai szerint az idei napi rekordot augusztus 22-én jegyezte fel a brit határőrség: aznap 27 csónakkal 1295-en érkeztek a kontinensről a brit partokhoz.

 

Borítókép: Gérald Darmanin francia és Suella Braverman brit belügyminiszter kezet fog a párizsi belügyminisztériumban, a Beauvau-palotában 2022. november 14-én (Fotó: MTI/EPA/AFP pool/Thomas Samson)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.