Deutsch Tamás: A macska rúgja meg!

Brüsszel nemes egyszerűséggel le akarja söpörni az asztalról egymillió-négyszázezer magyar ember véleményét – hangsúlyozta a Fidesz EP-képviselője.

MAGYAR NEMZET
Forrás: FACEBOOK2023. 01. 18. 17:47
DEUTSCH Tamás
Budapest, 2022. október 28. Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselõcsoportjának vezetõje az EP oktatási és kulturális szakbizottsága jövõ heti budapesti látogatásáról tartott budapesti sajtótájékoztatón 2022. október 28-án. MTI/Máthé Zoltán Fotó: Máthé Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Bizottság képviselője a napokban „oda nyilatkozott”, hogy nem fogadják el a brüsszeli szankciókról szóló magyar nemzeti konzultáció eredményét. Az EU külügyi szóvivője szerint ugyanis az Európai Bizottság megállapította, hogy „a megkérdezett polgárok nagyon alacsony részvételi arányban vettek részt” a nemzeti konzultációban – írta Deutsch Tamás a Facebook-bejegyzésében.

A Fidesz európai parlamenti képviselője hangsúlyozta:

Brüsszel nemes egyszerűséggel le akarja söpörni az asztalról egymillió-négyszázezer magyar ember véleményét. (Csak nem azért, mert a nemzeti konzultációban résztvevő válaszadók 97 százaléka elutasítja a súlyos károkat okozó brüsszeli szankciókat, és ez nem tetszik a brüsszeli bürokratáknak?)

Kifejtette: érdemes azonban a bicskanyitogató brüsszeli kijelentésnél egy pillanatra elidőzni. Brüsszelnek az a baja, hogy „a megkérdezett polgárok nagyon alacsony részvételi arányban vettek részt” a nemzeti konzultációban. Az Európai Unió alig egy esztendővel ezelőtt szervezett egy nagyszabású összeurópai konzultációt Európa jövőjéről. A Konferencia Európa jövőjéről címet viselő konzultációban az unió mind a 27 tagállamának valamennyi polgára részt vehetett. Az Európai Unióban több mint 447 millió ember él, közülük több mint 360 millió 18 évesnél idősebb. A 447 millió európai polgár, a 360 millió nagykorú európai ember közül a konferencia egy esztendeje alatt a konzultációban a hivatalos brüsszeli adatok szerint 53 632, azaz ötvenháromezer-hatszázharminckettő ember vett részt online és 721 487, azaz hétszázhuszonegyezer-négyszáznyolcvanhét polgár pedig személyesen.

Tehát a teljes Európai Bizottság, Európai Tanács és Európai Parlament által egy egész esztendőn át szervezett konzultáción a megkérdezett 447 millió európai polgár, illetve 360 millió nagykorú európai ember közül mindösszesen 775 119, azaz hétszázhetvenötezer-száztizenkilenc ember vett csupán részt. Fele annyian, mint a brüsszeli szankciókról szóló magyar nemzeti konzultáción.

A brüsszeli bürokraták a Konferencia Európa jövőjéről konzultáció szerintük bámulatosan magas részvételi mutatóiról és a konzultáción való részvétel megkérdőjelezhetetlen legitimáló erejéről nem győznek eléggé elalélt hangnemben áradozni.

Tízmillió magyar ember, nyolcmillió választókorú magyar polgár, 1,4 millió résztvevő a magyar nemzeti konzultáción smafu, bezzeg ha a megkérdezett 447 millió európai emberből, 360 millió 18 évnél idősebb európai polgár közül tokkal-vonóval csupán 775 ezren vesznek részt egy brüsszeli konzultáción, nos az a demokrácia csúcsa. Hát akkor most ezt így hogy? Ennyi.

– zárta a Facebook-bejegyzését a Fidesz európai parlamenti képviselője.

Korábban beszámoltunk arról, hogy az Európai Bizottság újból kettős mércét alkalmaz Magyarországgal szemben. A brüsszeli testület a nemzeti konzultációt támadja az alacsony részvételi arányok miatt, eközben 2021-ben még egy uniós, fiatalok számára készített kérdőív eredményét méltatta, amelyet a cirka hatvanmillióból kevesebb mint ötezren töltöttek ki.

Tudomásul vettük a magyarországi konzultáció eredményét és a nagyon alacsony részvételt isfogalmazott hétfőn Peter Stano, a bizottság szóvivője. Stano hozzátette, a konzultációban szereplő szankciókról az unió tagállamainak vezetői egységesen döntöttek, így azokat brüsszeli szankcióknak hívni félrevezető.

A konzultációt egyébként csaknem másfél millióan töltötték ki, mind a hét kérdésre több mint 97 százalékban nemmel válaszoltak, ami azt jelenti, hogy a magyarok 97 százaléka elutasítja a súlyos károkat okozó szankciókat − áll a magyar kormány hivatalos Facebook-oldalán.

Abban semmi újdonság nincs, hogy a bizottság kettős mércét alkalmaz a magyar kormánnyal szemben, azonban a nemzeti konzultációt minősítő kijelentésük különösen vicces akkor, ha felelevenítünk egy tavalyi uniós felmérést. 2021 októbere és novembere között az „ifjúság európai éve” kapcsán várták az európai fiatalok visszajelzéseit, észrevételeit az unió működésével kapcsolatban, s ahogy írták, Európa minden szegletéből érkeztek válaszok. Ennek figyelembe vételével azt gondolhatnánk, hogy több millióan töltötték ki a bizottság kérdőívét, 

azonban ahogy tovább olvassuk az eredményeket bemutató írást, kiderül, hogy kevesebb mint ötezren válaszoltak Brüsszel kérdéseire.

Tekintve, hogy az unióban körülbelül hatvanmillió fiatal él, a részvételi arány itt sokkal alacsonyabb, mint a bizottság által bírált nemzeti konzultációnál.

Borítókép: Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője (Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.