A német közszolgálati ARD Tagesschau hírportálja a Szövetségi Családügyi Minisztérium egyik törvénytervezetéről szóló beszámolójában az anya szó helyett a „szülést végző személy” (németül entbindende Person) kifejezést használta. Miután több kritika és negatív visszajelzés érkezett a csatorna felé, utólag korrigálták a beszámolót, és azzal indokolták a furcsa szóhasználatot, hogy nem akartak senkit diszkriminálni – derült ki a Mandinernek az Alapjogokért Központtal együttműködve készült, a Bolond lyukból cikksorozatából.
Mint írták, a Bild napilap kérdésére, hogy kit diszkriminálna az „anya” szó, nem érkezett válasz.
A cikkből kiderült, hogy a Szövetségi Családügyi Minisztérium törvénytervezetében egyébként arról volt szó, hogy a gyermek születése után nemcsak az anyát, hanem partnerét is rendkívüli szabadság illeti meg a jövőben.
A portál megemlíti, hogy Markus Söder a CSU bajor miniszterelnöke „woke-őrület”-nek nevezte az esetet, és nehezményezte, hogy az embereknek „ilyen ostobaságokért” kell fizetniük. A Mandiner felhívta a figyelmet, hogy Németországban kötelező műsorszolgáltatási díjat fizetni a közszolgálati adókért.
Felhívták a figyelmet, hogy Kristina Schröder CDU-s politikus, korábbi szövetségi családügyi miniszter szerint a közszolgálati média „meghajolt a radikális transzaktivisták egy kis csoportjának nyelvi dogmái előtt”. Hozzátette, ez a szóhasználat elfogadható egy queer-feminista aktivista csoportban, de az állami médiában nem.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is megszólalt az ügyben. Szerinte „az anyák mindig anyák maradnak, ezen a címen nem lehet javítani”.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Facebook)