A Biden-adminisztráció amellett, hogy ellenőrizni akarta a kínai tulajdonú platformot, cenzúrázni és kémkedni is akart az amerikai közösségimédia-felhasználók után a TikTokon.
A Forbes által megszerzett, százoldalas tervezetben felvázolt megállapodás felhatalmazást adna az amerikai kormánynak arra, hogy előzetes értesítés nélkül megvizsgálja a TikTok szervereit, ami lehetővé tenné a kémkedést is az amerikai felhasználók után.
A megállapodás állítólag feljogosítja a kormányt arra, hogy megvétózza a TikTok tartalommoderálási irányelveinek módosításait.
A javaslatok ezentúl a többi között a védelmi minisztériumot feljogosítaná arra, hogy akár előzetes értesítés nélkül vizsgálják meg a TikTok amerikai létesítményeit, nyilvántartásait, berendezéseit és szervereit, blokkolhatnák az alkalmazás amerikai szolgáltatási feltételeinek, moderálási és adatvédelmi szabályzatának módosítását, illetve megvétózhatnák a TikTok amerikai adatbiztonsági szervének vezetésében részt vevő bármely vezető személy felvételét.
A megállapodástervezet értelmében a TikTok amerikai műveletei független vizsgálati szervek széles körű felügyeletének lennének alávetve, beleértve egy harmadik fél által delegált megfigyelőt, egy harmadik fél által delegált könyvvizsgálót, egy kiberbiztonsági ellenőrt és egy forráskód-ellenőrt.
A megállapodás mindezek mellett arra is kötelezné a TikTokot, hogy a kínai anyavállalat, a ByteDance vezetőit kizárja bizonyos biztonsági vonatkozású döntések meghozatalából, és ehelyett egy végrehajtó biztonsági bizottságra támaszkodjon. E bizottság tagjai elsősorban az Egyesült Államok nemzetbiztonságának védelméért lennének felelősek.
Miközben kétpárti aggodalomra ad okot a kínai irányítás alatt álló TikTok amerikai állampolgárokra gyakorolt befolyása, a platform visszaszorítására irányuló korábbi javaslatokat sok megfigyelő úgy jellemezte, hogy azok a szövetségi kormánynak példátlan hatalmat adnának egy közösségi médiaplatform és annak felhasználói felett.