Az Egyesült Királyság belügyminisztere, Suella Braverman szerint egyes migránsok kijátsszák a rendszert, és sokan hazudnak a korukról, hogy menedékjogot kapjanak az országban.
A politikus elmondta, hogy azokban az esetekben,
amikor a tisztviselők megvizsgálják a migránsok életkorát, az állítások körülbelül 50 százalékában kiderül, hogy az illegális bevándorlók hazudnak az életkorukról.
A tárcavezető a héten Washingtonban tartott nagyszabású beszédében a menekültekre vonatkozó nemzetközi szabályok átalakítását követelte, valamint az emberi jogok európai egyezményének reformjáról beszélt.
A rendszerünkkel tehát sokszor játszadoznak, és a keretrendszerünkbe több szigort és szilárdságot kell vinnünk. Valójában pedig elrettentő eszközökre van szükség. Ezért van az, hogy a Ruandával való partnerségünk központi szerepet játszik a probléma megoldásában
– tette hozzá Suella Braverman, és arra figyelmeztetett, hogy Nagy-Britannia kiléphet az Emberi Jogok Európai Egyezményéből (EJEE).
A politikus Washingtonban az EJEE reformjáról is beszélt, miközben Rishi Sunak miniszterelnök a La Manche csatornán átkelő migránsokkal küzd, és megpróbálja feléleszteni a migránsok Ruandába való kitoloncolásának tervét.
A kormány a jövő hónap elején háromnapos legfelsőbb bírósági meghallgatásra készül a ruandai terv jogszerűségét eldöntendő.
A legfelsőbb bírósági eljárásra azért került sor, mert a fellebbviteli bíróság júniusban úgy döntött, hogy az illegális migránsok Ruandába küldése nem felel meg az EJEE szerinti brit kötelezettségeknek.
Beszédében Braverman megjegyezte, hogy az EJEE-ből való kilépést korábban Theresa May is követelte belügyminiszterként.
Borítókép: Illegális bevándorlók várakoznak a lampedusai kikötőben, hogy a Cassiopea hadihajóval továbbszállítsák őket Olaszország más területeire (Fotó: MTI/EPA/ANSA/Ciro Fusco)