Elítélték az arab országok vezetői a Gázai övezet két hete tartó izraeli bombázását, és a közel-keleti békefolyamat felújítására szólítottak fel szombaton a kairói béke-csúcstalálkozón. A tanácskozás után elfogadott közös közleményben a résztvevők felszólítanak a konfliktus kiszélesedésének megakadályozására és elítélik a békés lakosok elleni erőszakot mindkét oldalon.
A fórumon Egyiptom meghívására 34 ország vett részt, köztük a legtöbb arab állam – ezen belül Bahrein, Irak, Katar, az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia – vezetői, több nyugati ország, valamint három nemzetközi szervezet, az ENSZ, az Arab Liga és az Afrikai Unió képviselői. Jelen volt mások között Charles Michel, az Európai Tanács elnöke és Josep Borrell, az EU kül- és biztonságpolikai főképviselője, Pedro Sánchez spanyol és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök, Annalena Baerbock német és Catherine Colonna francia külügyminiszter, de Izrael hiányzott a találkozóról. Az Egyesült Államok, a zsidó állam fő szövetségese is csak kairói nagykövetségének ideiglenes ügyvivője által képviseltette magát. Nem volt jelen a Hamász iszlamista palesztin szervezet támogatója, Irán sem.
Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság vezetője az izraeli agresszió beszüntetését és a Gázai övezetbe vezető átkelők azonnali megnyitását követelte a humanitárius segélyek eljuttatása érdekében. Elítélte a civil lakosság elleni támadásokat, és felszólított az összes túsz szabadon bocsátására.
Elfogadhatatlannak nevezte, hogy a Gázai övezet lakosait máshová telepítsék át. Szerinte a palesztinok maguktól soha nem fognak elmenni, és örökre a földjükön maradnak. Felszólította az ENSZ-t, hogy vállaljon felelősséget a palesztin nép védelmében. Hangsúlyozta, hogy a biztonság és a béke csak úgy érhető el, ha életbe léptetik a kétállami megoldást, vagyis az 1967-es határokon belüli Izrael mellett egy független palesztin állam létrehozását.