A Biden-adminisztráció hivatalnokai révén 2021 januárja és 2023 márciusa között legalább 2 148 738 illegális migráns jutott be az Egyesült Államok területére – áll abban a jelentésben, amelyet a képviselőház igazságügyi bizottságának elnöke, Jim Jordan ohiói képviselő és a bevándorlási albizottság vezetője, Tom McClintock kaliforniai képviselő adott ki. Az anyagnak a beszédes A bideni határválság címet adták – számol be róla a Breitbart amerikai hírportál.
A fenti számhoz jön még az a több mint 200 ezer ember, akik a kegyelmi program révén léphetnek be az országba. Végül 1,7 millióra becsülik azok számát, akik egyszerűen elkerülték a határőrök vigyázó szemét.
Ha összeadjuk a fenti számokat, kiderül, hogy bő két év alatt mintegy négymillió illegális migránst szabadított rá az országra a Biden-kormányzat.
Ugyanezen idő alatt legalább hárommillióan érkeztek az Egyesült Államokba legális úton vagy ideiglenes munkavállalóként. Ez a két év alatt mintegy hétmilliós létszám gyakorlatilag megegyezik az ugyanennyi idő alatt regisztrált születések számával az országban.
Ráadásul a jelenlegi vezetés a kitoloncolások érdekében sem tesz lépéseket. „A Biden-kormányzatnak az Egyesült Államokba engedett illegális bevándorlók 99,73 százalékát nem sikerült bevándorlási bírósági eljárás útján eltávolítania Biden elnök első 26 hivatali hónapja alatt” – áll a képviselők jelentésében.
Mint arról beszámoltunk, a Fox News amerikai televíziós hálózat által közzétett adatok alapján csak szeptemberben 260 ezren léptek át az Egyesült Államok déli határát – márpedig ha ez igaz, az új rekordot jelent az ország történetében.
A tarthatatlan állapotok már a demokraták türelmét is kikezdték.
Azt akarjuk, hogy korlátozzák, hogy kik jöhetnek át a határon. Jelenleg túlságosan nyitott. A világ minden tájáról érkező emberek átjutnak, egyszerűen csak azt mondják, hogy menedékre van szükségük
− idézte Kathy Hochult, New York állam korábban a migrációt oly lelkesen támogató kormányzóját a Fox News.
Míg Joe Biden egyik első elnöki intézkedésével leállította az elődje, Donald Trump által megkezdett kerítés építését a mexikói határon, a napokban belbiztonsági minisztere, az egyébként kubai bevándorló és lelkes bevándorláspárti Alejandro Mayorkas bejelentette, hogy
mégiscsak felépítenek egy nagyjából 27 kilométeres szakaszt a Rio Grande völgyében, ahol különösen elfajult a helyzet.
Az Egyesült Államok és Mexikó határa azonban 3200 kilométer hosszú.
Borítókép: Közép-amerikai illegális bevándorlók próbálnak átkelni a szögesdrót kerítésen Mexikóból az Egyesült Államok területére a Chihuahua mexikói államban fekvő Ciudad Juareznél 2023. július 25-én (Fotó: MTI/EPA-EFE/Luis Torres)