Így hálózzák be Soros civiljei az Európai Uniót

Számos találkozó nyomon követhető az unió vezetésében a Soros-birodalom álcivil szervezeteivel, amelyek rámutatnak a brüsszeli elit magyarellenes elfogultságára.

Forrás: Tűzfalcsoport2023. 11. 06. 12:39
Soros György
Brüsszel, 2016. június 30. Az Európai Parlament által közreadott képen Soros György magyar származású amerikai üzletember, a New York-i Soros Fund Management befektetési társaság elnöke az EP fejlesztési, költségvetési, bel- és igazságügyi bizottságainak közös konferenciáján Brüsszelben 2016. június 30-án. (MTI/Európai Parlament/Philippe Buissin) Fotó: Philippe BUISSIN
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olyan intenzív kapcsolat a Soros-civilek és az EU-s tisztviselők között, amelynek végeredményét a bőrünkön is érezhetjük – mutatott rá legújabb írásában a Tűzfalcsoport. A blog beszámolója szerint Ursula von der Leyen több hivatalos találkozót folytatott le a közelmúltban az amerikai baloldal fontos szereplőivel. De az elnökasszony stábtagjai is nagyon aktívak találkozók terén. Tavaly júniusban a German Marshall Fund vezetőivel Ukrajna megsegítéséről és újjáépítéséről tárgyaltak a Von der Leyen-kabinet tagjai. A blog rámutatott:

beszédes, hogy egy nem is európai uniós ország háborúját követő békéről épp egy amerikai, Soros-közeli NGO-val tárgyaltak.

A Tűzfalcsoport szerint a German Marshall Fundról érdemes megjegyezni, hogy több ponton is előkerült a Nemzeti Információs Központ tavalyi választási beavatkozást vizsgáló dokumentumából. Ebből kiderült, hogy a szervezet komoly befolyást igyekszik szerezni a helyi civil szervezeteken keresztül Közép-Európában, így nálunk is.

Idén márciusban Von der Leyen közvetlen munkatársai tárgyaltak Soros alapítványának európai szárnyával, az Open Society European Policy Institute-nak a vezetésével is. Két éve júliusban pedig egy videókonferencián beszéltek a bizottság elnökének közvetlen emberei az Amnesty International képviselőivel is arról, hogy 

hogyan kellene támogatni a mediterrán útvonalon közlekedő migránsokat.

Borelléknél járt a German Marshall Fund, a Human Rights Watch és az Amnesty International, valamint a European Council on Foreign Relations (ECFR) nevű amerikai szervezet is. Utóbbinak George és Alex Soroson kívül több magyar tagja is van: 

Bajnai Gordon, Dobrev Klára, Korányi Dávid, valamint Dessewffy Tibor.

De Josep Borell munkatársainak is intenzív a kapcsolata a Soros-emberekkel. Az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének munkatársai is találkoztak a German Marshall Fund vezetésével, majd pedig a Human Rights Watch emberi jogi aktivistáival is, amely találkozót bő egy évvel később másodjára, majd idén februárban harmadjára is megismételtek. 

Szintén idén volt találkozójuk az Amnesty Internationallel és a szintén Soroshoz köthető Orvosok Határok Nélkül, valamint a Foundation International Center for Ukrainian Victory nevű szervezettel, amely már a nevében elárulja, hogy nem éppen a békén dolgozik, hanem Ukrajna feltétlen győzelmén.

 

Vera Jourova sem rest, ha a Magyarország elleni munkáról van szó

Az Európai Bizottság politikai értékek és az átláthatóság koordinációjáért felelős alelnöke 2020 júniusában az Open Society European Policy Institute vezetőjével találkozott, de nem sokra rá a már említett German Marshall Fund vezetésével is találkozott, akikkel a dezinformáció elleni harcról és a demokrácia védelméről szólt a diskurzus.

A jogállamiságot vigyázó biztos 2020 októberben a Bajnai és Korányi által fémjelzett Globsec nevű szervezettel folytatott hivatalos párbeszédet, amit decemberben meg is ismételtek.

Egy hónappal később már a Riporterek Határok Nélkül nevű, szintén Soros-közeli szervezet képviselőjével tárgyalt, akikkel a média szabadságról értekeztek. A szervezettel ezután még három alkalommal egyeztettek hivatalosan. A 2021-es évet a CEU-vezetésével folytatott beszélgetéssel indította egy videókonferencián, ahol a jogállamiságról tárgyaltak. 

Még az év novemberében az Amnesty Internationallel és a Civil Liberties Union nevű szervezekkel folytatott megbeszélést, szintén a jogállamiság kérdéséről. Idén márciusában egy álcivil össztalálkozóra sor került, amelyben egy demokráciavédő csomagról tárgyaltak, majd júliusban az LMBTQ-közösségek véleményét is kikérte erről.

A blog szerint ez sok mindent megmagyaráz, hiszen a csomaggal többek közt az általa sokat kritizált magyar médiát kívánja megregulázni. Rámutatnak: 

ehhez az impulzusokat még csak nem is baloldali médiumokkal folytatott találkozókból veszi Jourova, kizárólag a Soroshoz közel álló civilek véleményét kéri ki.

Jourova munkatársai is találkozót folytattak az európai Soros-szervezettel, az Open Society European Policy Institute-tal 2020 februárjában, amely találkozót még hét alkalommal ismételtek meg a ciklus során, legutóbb tavaly novemberben, amikor a demokrácia akciótervről egyeztettek Soros európai embereivel.

De találkoztak a Transparency Internationallel és az Amnesty Internationallel is. Utóbbi szervezettel 2020 júniusában kifejezetten a magyar jogállamiságról tárgyaltak, ahogy egyébként a Magyarországot folyton rettenetesen leminősítő Human Rights Watch nevű Soros-NGO-val is ez volt a téma.

De hat találkozót folytattak le Jourova munkatársai a Globsec vezetésével, legutoljára 2023 januárjában. Így jól látszik, hogy a Bajnai és Korányi nevével fémjelzett NGO is fontos szövetségese Jourovának – írták.

 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/Európai Parlament/Philippe Buissin)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.