Hogyan vált Elon Musk a baloldal kedvencéből a liberálisok legádázabb ellenségévé? + videó

Apáti Bence új videójában mutatja be a dél-afrikai–amerikai milliárdos a baloldalról jobboldalra vezető útját.

2023. 12. 12. 19:20
Musk, Elon
Adelaide, 2017. július 7. Elon Musk, a Tesla Motors vezérigazgatója egy sajtóértekezleten Dél-Ausztrália szövetségi állam fõvárosában, Adelaide-ben 2017. július 7-én. Itt bejelentették, hogy a Tesla a megújuló energiaforrásokat fejlesztõ francia céggel, a Neoen-el összefogva a dél-ausztráliai James Townban építi meg a világ legnagyobb, 100 megawattos lítium-ion akkumulátortelepét. (MTI/EPA/Ben MacMahon) Fotó: Ben MacMahon
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Hogyan vált Elon Musk a liberális baloldal kegyeltjéből a woke-ideológia leggyűlöltebb ellenségévé? – teszi fel a kérdést legújabb videójában Apáti Bence. A publicista feleleveníti azokat az időket, amikor a dél-afrikai–amerikai milliárdost még ünnepelték a baloldali tömegek: a klímaváltozás elleni harc éllovasa, a társadalmi egyenlőtlenségek eltörlője, az élő Vasember – csak néhány a liberális média által Muskra aggatott jelzők közül. 

Az egész rajongás 2021-ben csúcsosodott ki, amikor is Elon Muskot az év emberének választotta a Times magazin – mutatott rá Apáti Bence. 

A publicista szerint a liberálisok ellentmondásos viszonya Muskkal kapcsolatban jól mutatja, hogyan próbálja meg a baloldal világszerte elnémítani a kritikus hangokat. Mint mondta, Elon Musk első „főbenjáró bűne” az volt, hogy megvásárolta a Twittert és 

szabadjára engedte a baloldal legnagyobb ellenségét: az igazságot.

Emellett Musk baloldali bűnlajstromához tartozik, hogy kritizálni merte a woke-ideológiát, valamint felszólalt a szólásszabadság mellett. „A woke gyakorlatilag kirekesztő, megosztó és kirekesztő” – magyarázza Musk egy régebbi interjúban. A milliárdos szerint a woke-ideológia lehetőséget ad a gonosz embereknek, hogy kegyetlenek lehessenek. 

Apáti kiemeli, Elon Musk arra is rájött, hogy hiba volt évekig a baloldalra szavaznia. 

A publicista szerint a milliárdos nézetei nem nagyon változtak az évek alatt, csupán a baloldal lett egyre radikálisabb, ami arra késztette, hogy a jobboldalon keressen „menedéket”. 

Ennek következtében Musk ellen eddig nem látott méretű lejáratókampány indult, amelynek részeként többek közt antiszemitának bélyegezték. Apáti Bence szerint emögött a Media Matters for America nevű nonprofit szervezet áll, ők támadták először a milliárdost. A szervezet fő támogatói között pedig – nem meglepő módon – ott van Soros György amerikai milliárdos.

Borítókép: Elon Musk, a Tesla Motors vezérigazgatója egy sajtóértekezleten Dél-Ausztrália szövetségi állam fővárosában, Adelaide-ben 2017. július 7-én. Itt bejelentették, hogy a Tesla a megújuló energiaforrásokat fejlesztő francia céggel, a Neoen-el összefogva a dél-ausztráliai James Townban építi meg a világ legnagyobb, 100 megawattos lítium-ion akkumulátortelepét (Fotó: MTI/EPA/Ben MacMahon)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.